Trešdiena, 22.03.2023
Tamāra, Dziedra

“Kad mūžs kā ābeļzieds ir bagāts saziedējis”

“Kad mūžs kā ābeļzieds ir bagāts saziedējis”

24.02.2020

         Vērgales pagasta muzeja izstāžu zālē no 16.decembra līdz 7.februārim bija skatāma mākslinieka Valda GŪTMAŅA jubilejas gada gleznu izstāde “Kad mūžs kā ābeļzieds ir bagāts saziedējis”. Izstādes noslēguma dienā, ikvienam interesentam bija iespēja tikties ar mākslinieku, vēlreiz aplūkot gleznas un sarunās ar mākslinieku uzdot sev interesējošus jautājumus.

        Mākslinieks dzimis Sakas pagastā, jau bērnībā atklājies viņa mākslinieka talants, taču pēc skolas beigšanas sākušās viņa darba gaitas, tādēļ sapnis par studijām Mākslas akadēmijā tika atlikts uz vēlāku laiku.  Mākslinieka V. Gūtmaņa gleznas tapušas, sarežģītā, kolorētās grafikas tehnikā un viņš ir vienīgais visā Latvijā, kurš strādā šādā autortehnikā. Uz papīra tiek klāti sīki, vibrējoši dažādu krāsu punkti, kas skatītāja redzes uztverē rada optisku krāsu sajaukuma efektu.

       Gleznās atainoti dabas skati – miglaini rīti, cauri kokiem krītoša gaisma, pavasaris, rudens, ziema un vasara visā tās krāšņumā. Māksliniekam raksturīgas milzīgas darba spējas, jo, lai taptu viena glezna, vajadzīgas vairākas stundas darba katru dienu vesela mēneša garumā. Viena darba radīšanas laikā nodilst vairākas tušas spalvas.

       “Optimisms un māksla ir manas dzīves enerģijas devēji. Es gleznoju tā, kā es redzu, bet gribu, lai mani darbi cilvēkiem dotu siltumu un spēku. Skatītājs man ir tikpat svarīgs kā aktierim, kurš arī negribētu tukšā zālē spēlēt”, stāsta V. Gūtmanis.   

        Tikšanās ar mākslinieku V. Gūtmani Vērgales pagasta muzejā aizritēja sirsnīgā un mīļā gaisotnē, bet pēc tikšanās, kā pateicība par brīnišķīgo izstādi, krāšņi ziedi sagūla mākslinieka rokās.

 

Vita Braže

 

Foto: V. Braže

Cienījamais mākslinieks Valdis GŪTMANIS

 

 

« Atpakaļ