Pirmdiena, 11.12.2023
Valdis, Voldemārs, Valdemārs

Pāvilostas novada pašvaldība paraksta nodomu memorandu par sadarbību ar Lioznas pašvaldību Baltkrievijā

Pāvilostas novada pašvaldība paraksta nodomu memorandu par sadarbību ar Lioznas pašvaldību Baltkrievijā

05.02.2020

      2019. gada 16. un 17. maijā Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons starptautiskā ekonomiskā foruma “Innovations, Investments, Prospects” ietvaros apmeklēja Vitebsku (Baltkrievija), kur kā Latvijas Pašvaldību savienības valdes loceklis pārstāvēja Latvijas mazās pašvaldības, kā arī tikās ar Baltkrievijas pašvaldību pārstāvjiem, kuri bija ieinteresēti attīstīt sadarbību tādās jomās kā uzņēmējdarbība, kultūra, izglītība, sports u.c.  ar Latvijas pašvaldībām.

       2019. gada nogalē Pāvilostas novada pašvaldība saņēma uzaicinājumu no Lioznas pašvaldības Baltkrievijā, lai tiktos klātienē un iepazītos ar pašvaldības administrāciju, tās iestādēm un uzņēmējdarbības vidi, ar mērķi tālākas sadarbības veidošanai.

      2020. gada 31. janvārī un 1. februārī Pāvilostas novada pašvaldības pārstāvji – domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons, izpilddirektors Alfrēds Magone, domes deputāts un uzņēmējs Gatis Brēdiķis, pašvaldības galvenā grāmatvede Inguna Blaubārde, kancelejas un dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Arita Mūrniece un uzņēmējs Edgars Eduards Kristapsons apmeklēja Lioznas pašvaldību, tiekoties ar Vitebskas apgabala izpildkomitejas, starptautiskās sadarbības nodaļas pārstāvjiem un Latvijas konsulu Vitebskas apgabalā Sintiju Pauru. Tikšanās turpinājumā Pāvilostas novada pašvaldības pārstāvji devās uz Lioznas pašvaldību, lai tur tiktos ar Lioznas rajona deputātu padomes priekšsēdētāju Tamāru Driļonoku (Дрилёнок Тамара Леонидовна) un pašvaldības priekšsēdētāja pirmo vietnieku Sergeju Šļadņevu (Шляднев Сергей Николаевич) un parakstītu nodomu memorandu – sadarbības līgumu par turpmāko sadarbību.

      Sadarbības līgums paredz sadarbības veicināšanu dažādās uzņēmējdarbības nozarēs, kultūrā, izglītībā un jaunatnes lietās, sportā un tūrismā.

     Pēc svinīgās līguma parakstīšanas, Lioznas rajona izpildkomitejas priekšsēdētāja vietnieks ekonomiskajos jautājumos Vjačeslavs Černousovs (Черноусов Вячеслав Васильевич) aicināja Pāvilostas novada pašvaldības pārstāvjus apmeklēt Lioznas pašvaldības iestādes un uzņēmumus, kā arī atbildēja uz interesējošajiem jautājumiem.

       Interesanti, ka vēsturiski Lioznas apkārtnē bija apmetušies ievērojams skaits latviešu, un pat ticis nodibināts kolhozs “Jaunā dzīve”. Arī šobrīd iedzīvotājiem nereti sastopami latviešu izcelsmes uzvārdi.

      Tikšanās noslēgumā abas puses pauda apņēmību veicināt sadarbību starp abām pašvaldībām, kā arī atbalstīt kontaktu apmaiņu abu valstu iedzīvotāju vidū.

 

Pāvilostas novada pašvaldības kancelejas un dzimtsarakstu nodaļas vadītāja

Arita Mūrniece

 

Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons un Lioznas rajona deputātu padomes priekšsēdētāja Tamāra Driļonoka pēc memoranda parakstīšanas.

Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons un Lioznas rajona pašvaldības priekšsēdētāja pirmais vietnieks Sergejs Šļadņevs.

« Atpakaļ