Trešdiena, 22.03.2023
Tamāra, Dziedra

Pāvilostas novadu prezentē starptautiskajās izstādēs

Pāvilostas novadu prezentē starptautiskajās izstādēs

04.02.2020

      No 24. līdz 26. janvārim Pāvilostas novada tūrisma informācijas centra tūrisma konsultante Anta Lībiete devās uz Viļņu uz starptautisko tūrisma izstādi “Adventure 2020”, lai kopīgajā Kurzemes stendā pārstāvētu un prezentētu Pāvilostas novada tūrisma piedāvājumu. Starptautiskā izstāde “Adventure 2020” pēdējos gados ir kļuvusi par lielāko specializēto tūrisma izstādi Baltijas valstīs, kura pulcē vienkopus gan lielu daļu tūrisma nozarē strādājošo, kā arī labākos tūrisma piedāvājumus, piedzīvojumus un vietas.

      Lai gan katru gadu izstādes apmeklētāju skaits ir liels, tūrisma speciālistiem un piedāvājumu veidotājiem jāmeklē jauni ceļi pie ceļotājiem, lai tie saņemtu sev interesējošo informāciju. Sajūta, ka izstādes ir pārmaiņu priekšā, bet organizatori vēl spītīgi turas pretī un pārmaiņas ievieš pamazām.

       Esam ieradinājuši lietuviešu apmeklētājus doties vasarā pie mums. Arī Viļņas iedzīvotāji jau zina, kas ir Kurzeme, un prieks, ka daļa jau zina Pāvilostas novads. Parunājoties ar izstādes apmeklētājiem, galvenais viņu mērķis ir jūra un mūsu piekraste, brīvdienu baudīšana ar ģimeni.

       Vaļasprieku un aktīvas atpūtas apvienojums ir galvenais priekšnoteikums labām brīvdienām lietuviešu tūristam- no izbrauciena jūrā, lai varētu pamakšķerēt, līdz tam, kur pludmalē nebūtu cilvēku un varētu baudīt jūru bez savām tautiešu masām.

       Vienu nedēļas nogali vēlāk – no 31. janvāra līdz 2. februārim Pāvilostas novada tūrisma informācijas centrs piedalījās starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour 2020”, kura norisinājās Rīgā starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Šajā gadā, lai mazinātu izdevumus, Pāvilostas novads vienā stendā kopā darbojās ar Mērsraga un Rojas novadiem.

       Apmeklētāji varēja nobaudīt mūsu „Kaijas” kūpinātās zivis un „Ievleju” cepto maizi, kā arī gaļas produkciju no Vērgales pagasta „Kalniņkalniem”. Arī šogad apmeklētājiem tika piedāvāta momentloterija, kurā ikviens varēja laimēt suvenīrus no Pāvilostas, Mērsraga un Rojas novada tūrisma centriem un tūrisma uzņēmējiem.

       Izstādes “Balttour 2020” apmeklētājiem Pāvilostas novada TIC jaukās tūrisma meitenes apmeklētājiem piedāvāja tūrisma informāciju latviešu, krievu, angļu, lietuviešu, vācu valodā. Tajā apkopotas interesantākās apskates vietas, aktivitātes maziem un lieliem ceļotājiem, jaunumi mūsu tūrisma piedāvājumā, novada kultūras pasākumu plāns.

        Piektdienā ikvienam Pāvilostas novada stendā bija iespēja iejusties Pāvilostas zvejnieku ādā un caur 3D brillēm doties nēģu zvejā Sakas upē vai uz lielā zvejas kuģa reņģu zvejā ar Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītājas Irinas Kurčanovas palīdzību. Irinai šis bija jau 25. darba gads tūrisma izstādē.

         Savukārt sestdienā Pāvilostas novada stenda apmeklētājiem bija iespēja ne tikai nobaudīt Pāvilostas un Rojas garšas, bet arī tikt pie lielākām un mazākām dāvanām no visiem trīs TIC un tūrisma uzņēmējiem. Galvenā balva - atpūta EUR 50,00 vērtībā no brīvdienu mājas un SPA piedāvājuma “Kaijas” Ziemupē. Pie laimīgās lozes tika pāris no Jaunmārupes, kuri bija patiesi pārsteigti un solījās šajā vasarā doties ciemos uz Pāvilostas novadu.

           Sestdiena  bija ļaužu pilna un interese par mūsu stendu bija tik liela, ka cilvēku drūzma noplaka tikai tuvojoties vakaram.

          Pāvilostas novada tūrisma informācijas centra darbinieces interesentus iepazīstināja ar šogad vasaras sezonā plānotajiem pasākumiem - Zvejnieku svētkiem, mūzikas un mākslas festivālu “Zaļais Stars”, pilsētas un pagastu svētkiem Pāvilostā, Sakā, Vērgalē un Ziemupē, kā arī ikviens tika laipni aicināts uz ikgadējo pasākumu “Senās uguns nakts”, kuras ietvaros jau sesto gadu būs iespēja piedalīties jautrajā laivu braucienā – “Pāvilostas asaka”, bet oktobra mēneša izskaņā jau trešo reizi Pāvilostā norisināsies Nēģu diena, kas ir plaši apmeklēts un ļoti gaidīts  pasākums Pāvilostā. Savukārt gada nogalē ciemos vienmēr aicina “Rūķupe” Ziemupē, kur valda ziemas brīnums un īsts Ziemassvētku vecītis ar saviem palīgiem- rūķiem.

         Lielu paldies tūrisma centrs vēlas teikt Mērsraga TIC vadītājai Ingai Hartikai un Rojas TIC vadītājai Kristīnei Voldemārei par kopīgu darbošanos stendā. Lai gan attālums no Pāvilostas līdz Rojai un Mērsragam ir gana tāls, bet piedāvājumi novados ir ļoti līdzvērtīgi.

          Paldies uzņēmējiem par informācijas iesniegšanu šī gada tūrisma brošūrai. Paldies “Ziemupītes” meitenēm, “Ievleju” maizes ceptuvei, “Kaiju” zivju veikalam un mājražotājiem no “Kalniņkalniem” gan par balvu fondu momentloterijai, gan produkcijas nodošanu degustācijas organizēšanai, sociālajam dienestam par busiņu un šoferītim Jānim Šnorem par drošu mūsu nogādāšanu uz/ no izstādes.

 

Pāvilostas novada tūrisma informācijas centra

 tūrisma konsultante

Anta Lībiete

« Atpakaļ