Otrdiena, 05.07.2022
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Pāvilostā rāda filmu veltītu Zemessardzei

Pāvilostā rāda filmu veltītu Zemessardzei

12.11.2019

     Līdz ar pirmdienu, 11. novembri, ir iesākusies Valsts svētku nedēļa. Pāvilostas vidusskolā pēc pirmās mācību stundas skolēni un skolas kolektīvs par godu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņai pie skolas akmens iededza piemiņas svecītes, kas vēl ilgi līdz vēlai vakara stundai skaisti liesmoja skolas priekšpusē.

      Savukārt vakarpusē Pāvilostas pilsētas kultūras namā ikviens tika aicināts noskatīties studijas “Drejas” dokumentālo filmu par zemessargiem “Zobens un zābaki”, kuras  viens no veidotājiem ir Atis Klimovičs, kurš ir pazīstams Latvijas žurnālists ar pieredzi daudzos pasaules karstajos punktos, tajā skaitā veidojis reportāžas par Krievijas militāro agresiju Ukrainā un viedokļrakstus par aktuālajiem drošības jautājumiem.

     “Filma “Zobens un zābaki” ir reportāža, maksimāli pietuvināts stāstījums par to, kā 20 jaunie Jēkabpils pilsētas un apkārtējo novadu jaunie zemessargi dodas uz mācībām mežā. Zemessardzes mācību bāzē “Meža Mackeviči” - trijās nedēļās viņiem jāsaliedējas par ciešu vienību. Filma ir veltījums jaunajiem zemessargiem, viņām un viņiem, studentiem, zemniekiem, kā arī dažādu citu arodu veicējiem,” norādīja Klimovičs.

     Pāvilostas pilsētas kultūras namā klātienē tiekoties ar filmas skatītājiem, Klimovičs akcentēja, ka filma ir veltījums jaunsardzei un tās jauniešiem. “Viņi patiešām ir pelnījuši uzmanību un labus vārdus. Iestāšanās zemessardzē ir cienījams solis, kas apliecina šo jauno cilvēku spējas brīvi pieņemt nopietnus lēmumus. Tikai brīvi cilvēki spējīgi paņemt rokās ieroci, lai nepieciešamības gadījumā aizstāvēt savu valsti," pēc filmas klātesošajiem pavēstīja filmas autors.

        Kultūras nama zālē līdzās citiem skatītājiem filmu noskatījās arī Zemessardzes 44. kājnieku bataljona zemessardze Inita Kirša un seržants Normunds Tapiņš, kuri sniedza savu vērtējumu gan par tikko redzēto filmu, gan par dienēšanu Zemessardzē. Ja zemessardze I. Kirša dienestā ir mazliet vairāk kā 2 gadus, tad seržants Tapiņš Zemessardzes rindās ir jau vairāk kā 20 gadus. Abi Zemessardzes 44. kājnieku bataljona pārstāvji dalījās stāstos, piedzīvojumos un pieredzē par dienēšanu Zemessardzē, kā arī aicināja jaunākos zālē sanākušos stāties jaunsardzē, bet vēlāk pievienoties zemessargu rindās.

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova

filmas veidotājs Atis Klimovičs

No kreisās: Atis Klimovičs, Zemessardzes 44. kājnieku bataljona zemessardze Inita Kirša un seržants Normunds Tapiņš

 

« Atpakaļ