Svētdiena, 10.12.2023
Judīte, Guna

Izstādes noslēgums Vērgales muzejā

Izstādes noslēgums Vērgales muzejā

25.11.2019

        Līdz oktobra beigām Vērgales pagasta muzejā bija apskatāma Vika Štrauhas personālizstāde “Laiks”. Savukārt, izstādes noslēguma dienā bija iespēja tikties ar mākslinieci un vēlreiz aplūkot skaistās eļļas gleznas.

      Kuplā skaitā šo pasākumu apmeklēja Vērgales pamatskolas skolēni. Viņiem bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, kuras organizēja māksliniece Vika Štrauha sadarbībā ar Vērgales pagasta muzeju. Skolēni tika rosināti zīmēt zīmējumus un radoši izpausties. Bet pēc darbu apkopošanas māksliniece solīja izvērtēt un noteikt pašu labāko no darbiem.

       Tikšanās laikā māksliniece pastāstīja par sevi, bet klātesošie varēja uzdot sev interesējošos jautājumus. Māksliniece ir dzimusi Ogrē, bērnība un pamatskolas laiks aizvadīts Talsu pusē, bet tālāk ceļš vedis uz Liepāju. Bet tā kā par visu vairāk Vika mīl dabu un harmonisku vidi apkārt, tad nu jau vairāk kā piecus gadus dzīve rit Vērgales pagastā.

       Izstādē pārsvarā apskatāmi portreti, vairākos redzami bērni. Bet gleznu ar nosaukumu “Gandrīz pašportrets” māksliniece uzdāvināja Vērgales pagasta muzejam. Šī glezna piedalījusies Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja rīkotajā konkursā un skatītāju balsojumā ieguvusi 3.vietu.

         Noslēgumā māksliniece Vika Štrauha saņēma pateicības ziedus un izstādes apmeklētājiem.

        Savukārt pēcpusdienā Vērgales pamatskolas aktu zālē norisinājās Mārtiņdienas tirdziņš, kurā skolēni varēja pirkt un pārdot dažādus našķus, augļus un suvenīrus.

 

Vita Braže

 

Foto: V. Braže

Mārtiņdienas tirdziņš Vērgales pamatskolā

 

 

« Atpakaļ