Ceturtdiena, 18.08.2022
Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

Ceļojošā izstāde „Muminu ģimene no Somijas” Pāvilostas bibliotēkā

Ceļojošā izstāde „Muminu ģimene no Somijas” Pāvilostas bibliotēkā

04.04.2019

 

Marta mēnesis Pāvilostas bibliotēkā bija īpaši aktīvs!

Aicinājām ciemos gan Pāvilostas vidusskolas skolēnus, gan PII “Dzintariņš” bērnus ar audzinātājām, lai iepazītos ar ceļojošo izstādi un Muminu piedzīvojumiem, lai bērniem būtu interesantāk skatījāmies multfilmas, zīmējām, krāsojām, veidojām un veicām dažādus uzdevumus.

 

Izstādē eksponētas Tūves Jānsones grāmatas par Muminiem, viņas zīmētās grāmatu ilustrācijas, Muminu rotaļlietas, bērnu apģērbi un trauki ar Muminu attēliem.

 

Trollīšu Muminu izstādi ir veidojis Somijas Institūts Igaunijā sadarbībā ar partneriem: trollīšu Muminu autortiesību turētāju Moomin Characters, izdevniecību grāmatām zviedru valodā Schildts&Soderstrom, kā arī trollīšu Muminu žurnāla izdevēju izdevniecību Egmont. Trollīši Mumini palīdz pasaulei iepazīties ar somu kultūru. Izstādes sadarbības partneris Latvijā ir Somijas vēstniecība Rīgā.
Brīnišķīgos un jaukos varoņus no Muminu ielejas ir radījusi somu rakstniece un māksliniece Tūve Jānsone (1914–2001). Mumini jau vairākus gadu desmitus priecē un sajūsmina mazos lasītājus visā pasaulē. Latviešu lasītājs par Muminu uzzināja 1968. gadā, kad tika izdota pirmā tulkotā rakstnieces  grāmata "Neredzamais bērns un citi stāsti".  Tūve Jānsone ir sarakstījusi 13 grāmatas  par Muminiem, un tās tulkotas vairāk nekā 40 valodās.

 

Paldies par aizraujošo ceļojumu!

 

Mairita Vītola

 

Foto: M.Vītola

 

« Atpakaļ