Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Mūzikas un mākslas sintēze

Mūzikas un mākslas sintēze

31.07.2019

     Jau aizvadīts jūnija sākumā Kurzemes zonas mūzikas un mākslas skolu audzēkņu festivāls “Ērģeļmūzika krāsās” ar brīnišķīgiem koncertiem un izstādēm. Festivāls jau notika Pāvilostas un Nīcas novados, šogad tas izskanēja Aizputes novadā Svētā Jāņa un Klosteres Svētā Pētera evaņģēliski luteriskajās baznīcās. Festivāla mērķis bija veicināt mūzikas un mākslas sintēzi Kurzemes mūzikas un mākslas skolu audzēkņu vidū.

        Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas jaunos ērģelniekus pārstāvēja Valts Entonijs Drišļjuks, Petra Perella  Griškēviča, Paula Loreta Brēdiķe (ped. Anita Cera un Inga Šnore) Mākslas nodaļu Nikola Pūpoliņa, Keita Pastare, un Gerda Lācīte (ped. Inita Zingnika).

        No Aizputes Mūzikas skolas muzicēja Linda Freimane, Paula Rebeka Biteniece un Hanna Cinovska. (ped. Rinta Balode un Inese Indriksone). Aizputes Mākslas skolu  pārstāvēja Ance Džabrailova, Ance Tauriņa (ped. Ance Ausmane un Inga Eidiņa)
        Nīcas mūzikas skolu festivālā šogad pārstāvēja  Elza Šķila, Jūlija Vadone un Valts Vecbaštiks (pedagoģe Selvija Ozola).

        Grobiņas Mūzikas skolu Sanija Feodosova un Ērika Vārna (Ped. Maija Zaķis).

        Pasākumā piedalījās arī Aizputes Mūzikas skolas koris (diriģente Arta Kangīzere) un duets Sandris un Kristers Salnas. Klosteres baznīcā ar dzejas rindām pasākumu kuplināja režisore un rakstniece Dace Priede. Arī jaunie mūziķi aktīvi iesaistījās mākslas darbu rašanās procesā, radot savus darbiņus. Kā atzīst paši pedagogi un audzēkņi, ka šī esot pavisam savādāka pieredze nekā ikdienā muzicējot uz klavierēm,  jauna skaņas, krāsas un telpas izjūta. Tā ir arī audzēkņu profesionālās meistarības celšana un papildināšana.

       Ar labākajiem ērģeļu spēles priekšnesumiem un mākslas darbu izstādēm tas turpinājās 26. un 27.jūlijā mūzikas un mākslas festivāla ”Zaļais stars” ietvaros Sakaslejas  ev. luteriskajā baznīcā un Dzintara ielas izstādē.

 

Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas direktore

Inga Šnore

 

Foto Līga Spjute

 

 

« Atpakaļ