Svētdiena, 14.08.2022
Zelma, Zemgus, Virma

Par Pāvilostas novadu stāsta tūrisma izstādē Balttour 2019

Par Pāvilostas novadu stāsta tūrisma izstādē Balttour 2019

05.02.2019

      Jau atkal klāt 2019. gads! Janvāra beigas, februāra sākums kā parasti ir tūrisma izstāžu laiks. 31. janvārī devāmies uz Rīgu, lai jau uzstādītu savu darba vietu trīs dienām no 1. februāra līdz 3. februārim starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour 2019”.

     No  1.- 3. februārim Rīgā norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde “Balttour 2019”, kas vienuviet šogad pulcēja 850 tūrisma uzņēmumus un to pārstāvjus no dažādām pasaules valstīm.

       Arī šogad Pāvilostas novada tūrisma informācijas centrs ar atsevišķu stendu aicināja apmeklētājus iepazīt Pāvilostas puses piedāvājumus un uzzināt par jaunumiem, kas gaidāmi šajā tūrisma sezonā. Šogad uz tūrisma izstādi devās Pāvilostas novada TIC pārstāves- Anta Lībiete un Anta Podziņa, Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčanova un Vērgales/ Ziemupes TIC vadītāja Daina Vītola. Līdzi mums devās arī Ziemupes jūrmalas rūķi un Ziemassvētku vecītis.

       Piektdien stendu apmeklēja arī Pāvilostas novada pašvaldības pārstāvji - domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons, izpilddirektors Alfrēds Magone, sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Kurčanova, lai aplūkotu, ko šogad piedāvāsim apmeklētājiem.

     Pirmā diena, piektdiena, ik gadu tiek rīkota kā profesionāļu diena, kurā visvairāk interesei izrādīja tūrisma firmas un gidi, kas vēlējās vasarā vest tūrisma grupas uz novadu.

       Viens no jaunumiem, kuru piedāvājām gan profesionāļiem, gan citiem interesentiem bija jaunās ekspozīcijas Pāvilostas novadpētniecības muzejā, kuras tika atklātas  pagājušajā gadā. Tāpat arī tika piedāvāts apmeklēt Pāvilostas pilsētu,  Akmeņraga bāku, “Ievleju” lauku maizes ceptuvi, “Jūras rotas”, izzināt  zivju kūpināšanu, baudīt izbraucienus ar kuģīti u. c.

        Muzeja vadītāja līdzi bija paņēmusi arī 3D brilles no jaunākās ekspozīcijas un apmeklētājiem ļāva iejusties zvejnieku arodā. Visi atzina - ir interesanti! Tāpat piektdien stendā par sevi stāstīja Rūķupes rūķi, kuri apmeklētājus iepazīstināja ar savu piedāvājumu ģimenēm.

          Šajā dienā uz skatuves tika noskaidroti arī “Gada cilvēks tūrismā 2018” laureāti. Balva tiek pasniegta jau 16. reizi un kopš 2003. gada tā ir ieguvusi statusu Latvijas tūrisma nozarē un Latvijas tautsaimniecībā. Septiņas nominācijās laureāti tika apbalvoti par nozīmīgu ieguldījumu un veiksmīgu darbību. Nominācijā “Tūrisma informācijas centra vadītājs 2018” par laureāti tika atzīta Liepājas reģionālā tūrisma informācijas biroja vadītāja Inta Šoriņa. Mums ir liels lepnums, ka Intas darbs ir pamanīts un novērtēts!

       Nākamā dienā, sestdienā izstāde bija plaši apmeklēta, un interesenti labprāt vēlējās uzzināt par nakšņošanas iespējām, pasākumiem, aktivitātēm gan adrenalīna cienītājiem, gan ģimenēm ar bērniem. Padziļināta interese apmeklētājiem  bija arī par  jaunizveidotajiem putnu vērošanas maršrutiem.

       Jaunais pārgājiena maršruts gar Baltijas jūru ''Jūrtaka”, kura trīs posmi vijas cauri arī Pāvilostas novadam saistīja interesi dabas mīļotājiem un savādākas atpūtas cienītājus. Jaunie tūrisma materiāli par Baltu ceļu un industriālo matojumu, kuros arī esam atrodami, raisīja daudz interesējošu jautājumu un bija arī populārs materiāls, kuru apmeklētāji labprāt paņēma līdzi. Joprojām liela interese ir pa velo maršrutiem mūsu pusē, laivošanas iespējām Tebras, Durbes un Sakas upēs.

         Tā kā šogad mums lokācija stendam nebija tā veiksmīgākā, bijām novietoti skatuves malā, tad grūtības radīja komunikācija ar cilvēkiem. Nebija iespējams sarunāties, tikai tad, kad uz skatuves muzikantiem bija pauzīte, vairāk laika varējām veltīt sarunām ar cilvēkiem. Sestdienas rītā kopā ar Rūķupes rūķiem pieņēmām lēmumu, ka loteriju, kuru izsludinājām no plkst. 12:00- 13:00, Rūķi kopā ar Ziemassvētku vecīti iznēsās pa abām hallēm.

        Bijām sagatavojušas 600 loterijas biļetes un pateicoties čaklajiem Ziemupes rūķiem un Vecītim, stundas laikā gandrīz visi 600 apmeklētāji atrada Pāvilostas novada stendu un saņēma mazu piemiņu no Pāvilostas novada TIC, Ziemupes jūrmalas stāvlaukuma vai nodegustēja Pāvilostas puses labumus. Lielo balvu sagādāja Rūķupe- dāvanu karte ģimenei, lai 2019. gada noslēgumā paciemotos pie Ziemassvētku vecīša un rūķiem.

     Lielā balva aizceļoja uz Kandavas novadu pie Intas Liepiņas! Kandavniece bija ļoti gandarīta par balvu, un ļoti ceram, ka dāvaniņa tiks izmantota.

         Svētdienā ļaužu plūsma bija līdzīga piektdienai. Rindas pie ārdurvīm neveidojās un nesteidzīgā ritmā varējām pavadīt izstādes pēdējo dienu, lai apmainītos ar tūrisma materiāliem ar pārējiem tūrisma centriem.

        Šajā gadā Kurzemes tūrisma asociācija (KTA) izmēģināja spēkus ''Atklāj pasauli” hallē.  Daudzi pēc ieraduma meklēja Kurzemi “Apceļo Latviju” hallē, un daži bija dziļi vīlušies, ka jāiet meklēt kopējais Kurzemes stends otrā zālē, bet citi atkal izteicās atzinīgi par šo drosmīgo izaicinājumu, kuru pieņēmusi KTA. Tagad visiem priekšā izvērtējums par aizvadīto izstādi, mainīt ierasto vai atgriezties.

            Arī mēs izvērtēsim visus plusus un mīnusus pēc šīs izstādes, lai nākamajā gadā varam strādāt vēl produktīvāk.

           Bet neskatoties uz nelielo vilšanos šajā gadā, izstāde ir lieliska vieta, kur satikt gan kolēģus no Kurzemes, gan no tālākajām malām un arī labākos tūrisma speciālistus. Sarunās vienmēr rodas daudz ideju un plāni jaunajai sezonai. Pateicoties jaunākajām tehnoloģijām šogad nejauši pievērsu uzmanību noietajiem soļiem izstādes laikā. Kopā pa 3 dienām izstādē noieti ap 30km no manas puses. Neiedomājami!

           Kopš februāra sākuma visi interesenti var iegriezties Pāvilostas novada TIC un aplūkot, saņemt jaunās informācijas brošūras gan par Pāvilostas novadu, gan arī citas interesējošās.

          Lielu paldies vēlamies teikt visiem, kuri palīdzēja gatavoties mums izstādei, kā arī mūsu šoferītim Edgaram Kuplajam, Rūķupes rūķiem un Ziemassvētku vecītim, lauku maizes ceptuvei “Ievlejas”, zivju veikalam “Kaija”, apmeklētājiem un visiem, kuri vēlēja mums izdevušos izstādi!

Uz tikšanos!

 

Pāvilostas novada TIC vadītājas p. i. Anta Lībiete

 

« Atpakaļ