Otrdiena, 07.02.2023
Ričards, Rihards, Nelda

Zirgu mugurā cauri Pāvilostas novadam

Zirgu mugurā cauri Pāvilostas novadam

03.09.2019

      Augusta vidū Latviju pāršalca ziņu, ka divas drosmīgas jātnieces ir nolēmušas doties ceļojumā pa Latvijas jūras robežu zirga mugurā.

      Sociālās vietnē facebook.com jātnieces raksta: “Ideja par ceļojumu zirga mugurā apkārt Latvijai radās vairāku gadu garumā darbojoties ar bērniem, pieaugušajiem un zirgiem. Eksperiments ar laimīgiem bērniem un pieaugušajiem jūrā peldoša zirga mugurā jau mums ir izdevies. Velme ir popularizēt šo veselīgo, sportisko, skaisto cilvēka - zirga sadarbības modeli un parādīt Latvijas neskarto dabu un dažādos cilvēkus pierobežā no skatu punkta zirga mugurā. Pirmais mūsu Līgas Vilnes un Tīnas Runces ceļojuma posms zirgu Prīmas un Dempsijas mugurā ir paredzēts 498 km garumā pa Latvijas jūras krasta robežu 2019. gada 17. - 31. augustam. Otrais - 2020. gadā pa 1386km Latvijas sauszemes robežu.”

      Arī Pāvilostas novads ietilpa jātnieču izplānotajā maršrutā, tādēļ jau gada sākumā sociālajā vietnē facebook.com parādījās aicinājums atsaukties cilvēkus, kuri varētu nodrošināt naktsmājas, ganības vai kā citādi palīdzēt. Aicinājumam atsaucās Zamarīšu ģimene Sakas pagasta “Līčos”, kur jātnieces un zirdziņus uzņēma 20. augusta vakarpusē.

       Jātnieces savā facebook.com kontā Zamarīšu ģimenei veltījušas pateicības vārdus: “Sirsnīgs PALDIES Antai Zamarītei! Pagājušajā naktī palikām pie ļoti viesmīlīgas ģimenes ar pieciem bērniem. Zirgiem bija sarūpētas ganības ar leknu zāli, bet mums tika kārtīgas vakariņas, brokastis un daudz jauku sarunu. Paldies lielajai ģimenei un mēs lepojamies par to, ka varējām tādus cilvēkus satikt.”

        Bet jau nākamā dienā agri no rīta staltie zirdziņi un jātnieces devās cauri Pāvilostai, lai turpinātu uzsākto maršrutu.

 

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

« Atpakaļ