Otrdiena, 07.02.2023
Ričards, Rihards, Nelda

Vērgalē uzzied ziedu ugunskuri

Vērgalē uzzied ziedu ugunskuri

28.08.2019

Ar ziedu kompozīciju veidošanu pie Vērgales pagasta pašvaldības iestādēm un privātmājām aizsākās gadskārtējie Vērgales pagasta svētki. Šajā laikā daudzviet Vērgalē uzziedēja īsti ziedu ugunskuri, kas priecēja gan vietējos iedzīvotājus, gan pagasta svētku viesus. Savukārt 17.augusta rīts iesākās ar ielu basketbola spēli uz sporta laukuma, bet Vērgales centrā visas dienas garumā bērni tika aicināti izklaidēties ar “Priekatrakcijas” komandu, kas piedāvāja dažādas piepūšamās atrakcijas un galda spēles. Bet ar smaržu vilināja garšīgie našķi – cukurvate, kartupeļu čipsi, popkorns, saldējums un piparkūkas! Gara rinda izveidojās centrā, kad saimnieki no Durbes zemnieku saimniecības “Atvases” atveda zirgu un mazo poniju, kuri savā mugurā vairāku stundu garumā vizināja bērnus. Daudzi šajā dienā izmēģināja uz savas ādas hennas un glitera zīmējumus. Bet lielu interesentu skaitu pulcēja radošā darbnīca – viss ap, no, uz un ar akmentiņiem. Darbnīcas vadītāja Anda Vītola bija parūpējusies par visu nepieciešamo materiālu, bet dalībniekiem atlika vien tikai piedalīties . Zoldnera izdevniecība piedāvāja iegādāties ļoti labas grāmatas. Pusvienpadsmitos Vērgales centru pieskandināja automašīnu troksnis, tas pulcēja autoorientēšanās rallija dalībniekus ar 6 komandām – “Bodnieces”, “Majori”, “Kaimiņi”, “Ozoli”, “Pureņu meičas” un “Vecie ērmi”. Katrai komanda bija parūpējusies par noformējumu un nosaukumu. Divu stundu garumā rallija dalībnieki Vērgales pagasta robežās meklēja kontrolpunktus, apceļojot Vērgali, Ziemupi, Saraiķus un Bebi. Atgriežoties dalībnieki secināja, ka meklējot kontrolpunktus bieži vien nācies krietni papūlēties, lai tos atrastu. Pēc rezultātu apkopošanas tika sadalītas vietas un šī pasākuma organizators Ģirts Laumanis sveica labākās komandas.

1.vieta – “PUREŅU MEIČAS”, 61 punkts;

2.vieta – “OZOLI”, 57 punkti;

3.vieta – “KAIMIŅI”, 56 punkti;

Neiztrūkstoša svētkos ir spēka zupas baudīšana skolas virtuvē, lai varētu iestiprināties un turpināt baudīt piedāvātās aktivitātes svētku laikā. Arī šogad Vērgales centrā pulcējās paši mazākie vērgalnieki un viņu vecāki. Viņus Pāvilostas novada pašvaldības vārdā sveica Vērgales pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Vitrups, dāvājot ziedus un brīnumlādīti, vēlot mazajiem augt lieliem un stipriem, bet vecākiem veselību un izturību. Muzikālu sveicienu mazuļiem un viņu vecākiem bija sarūpējuši Liepājas mūziķi. Vislielākā pulcēšanās sākās pie Vērgales kultūras nama, kad bērni ar nepacietību gaidīja putu ballītes sākšanos. Kamēr tika veikti sagatavošanās darbi, ikvienam bija iespēja iekāpt īstā agrāko laiku ugunsdzēsēju mašīnā, kura joprojām pilda savas funkcijas, uzlikt ugunsdzēsēja cepuri un nofotografēties par piemiņu. Bet īstās gaviles, smiekli un prieka saucieni bija  dzirdami, kad tika izpūstas putas, kuras dažubrīd slējās pat divu metru augstumā. Šo atrakciju divu stundu garumā izbaudīja liels skaits bērnu un arī ne viens vien pieaugušais. Svētku turpinājumā muižas laukumā skatītāji pulcējās uz GREENTRAILS velo šovu, kas jo īpaši priecēja asu izjūtu cienītājus. Šova laikā trīs puiši no Rīgas, skatītāju aplausiem skanot, ar divriteņiem parādīja elpu aizraujošus trikus.  Pēc šova ikvienam bija iespēja nofotografēties kopā ar atraktīvajiem puišiem no Rīgas. Citādu aktivitāšu cienītājiem bija iespēja piedalīties šaušanā ar loku, bet muižas dīķī pie laipiņas darbojās atrakcija ar ūdensbumbām.

Dienai sliecoties uz vakara pusi, visi tika aicināti uz muižas laukumu, kur tika godināti konkursa “Sakoptākā sēta” dalībnieki no Vērgales pagasta:

Lauku sēta “Akmentiņi” – sakoptākais lauku īpašums novadā;

Lauku sēta “Bukapori” – sakoptākais lauku īpašums novadā;

Brīvdienu māja “Stumbrenieki” – sakoptākais lauku īpašums novadā;

Normunds Līcītis – par Radiovadāmo automašīnu piedāvājuma izveidi Saraiķos – uzņēmējs, Pāvilostas novada tēla veidotājs un popularizētājs;

Un tad jau skatītāji sagaidīja Liepājas Tautas teātra dalībniekus ar A.Brigaderes lugu “Sievu kari ar Belcebulu. Svētku vakara noslēgumā muižas laukumā notika zaļumballe kopā ar grupu “Piemare”.

Paldies Aivaram Laumanim par fona mūziku centrā un velo šova apskaņošanu, Aivaram Sprudzānam, Ivaram Lapiņam un Ingai Čipānei par palīdzību svētku organizēšanā, Dzintaram Semenkovam, Jānim Betheram, Ģirtam Laumanim un viņu palīgu komandai par auto orientēšanās rallija veiksmīgu organizāciju.

Paldies visām Vērgales centra iestādēm par ziedu ugunskuru veidošanu un arī tiem iedzīvotājiem, kuri dekorācijas veidoja pie savu māju ceļgaliem.

Paldies visiem, kas piedalījās un apmeklēja šos svētkus!

 

Vita Braže

 

Foto:  V.Braže

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

« Atpakaļ