Piektdiena, 27.01.2023
Ildze, Ilze, Izolde

Ziemupnieku saieta laikā atklāj Jūras māju

Ziemupnieku saieta laikā atklāj Jūras māju

13.08.2019

     10.augustā uz gadskārtējo ziemupnieku saietu pulcējās Ziemupes iedzīvotāji un ciemiņi. Diena tradicionāli iesākās ar kapu svētku dievkalpojumu Ziemupes kapos, bet dienas aktivitātes turpinājās Ziemupes tautas namā un Ziemupes centrā. Vispirms ikvienam bija iespēja Ziemupes tautas namā apskatīt Ivara Freimaņa fotoizstādi “Ceļojums putnu un zvēru pasaulē”. Bija iespēja satikt arī brīnišķīgo fotogrāfiju autoru un uzdot viņam interesējošus jautājumus, kā arī ierakstīt atsauksmi viesu grāmatā.

       Tālāk visi klātesošie tika aicināti doties uz vecās pienotavas ēku, kura vēl salīdzinoši nesen bija diezgan pamesta un aizmirsta. Bet šodien jau varam sacīt, ka Ziemupē tagad ir par vienu skaistu un sakoptu vietu vairāk, jo ir piepildījies, kā sacīja Ziemupes tautas nama vadītāja Daina Vītola, gandrīz vai nereāls sapnis – pienotavas ēka pārtapusi par senlietu krātuvi – Jūras māju.

      Mājas atklāšanā par prieku visiem muzikālus sveicienu sūtīja Kaspars Markševics.

      Savukārt Daina dalījās atmiņās par Jūras mājas atjaunošanas gaitu, dāvinot pateicības ziedus un īpašas krūzītes tiem, kas mājas tapšanas procesā bijuši vistuvāk, snieguši noderīgas idejas un ieguldījuši vislielāko darbu.

      Jūras mājas atklāšanas dienā sveicieni un laba vēlējumi tika saņemti no Pāvilostas novada domes priekššēdētāja Ulda Kristapsona, Vērgales pagasta pārvaldes vadītāja Jāņa Vitrupa un vēl no daudz, daudz individuāliem sveicējiem.

      Pasākuma laikā klātesošajiem tika izdalītas kartiņas, uz kurām bija jāuzraksta vēlējums, kas savukārt bija jāiemet kastītē ar īpašu uzrakstu – SAPŅI UN VĒLĒJUMI ZIEMUPEI. Bet tad Daina aicināja Pāvilostas novada domes priekšsēdētāju uzvilkt mastā Latvijas karogu par godu Jūras mājai, bet visiem dziedāt “Jūriņ prasa smalku tīklu”.

     Un tad jau pats svarīgākais un interesantākais mirklis, apmeklētājiem tika vērtas Jūras mājas durvis. Netika griezta lenta, jo tā dara visur. Pie ārdurvīm katrs svētku dalībnieks paņēma pa akmentiņam, bet pārkāpjot slieksni ielika to speciāli noliktā traukā, lai pēc tam varētu saskaitīt, cik cilvēku Jūras māju apmeklēja atklāšanas dienā.

      Mājas lejas stāvā varēja apskatīt Agneses Oses gleznu izstādi “Dzintarjūra”, bet augšstāvā bija apskatāmas senlietas. Jau šobrīd Jūras mājā ir skaista un sakopta, tā paver arī dažādas iespējas gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem, bet sapņu un ieceru par nākotni un papildinājumiem vēl ir daudz.

     Savukārt vakarā ikviens varēja izdejoties ballē, kuru spēlēja grupa “Pa ceļam”. 

 

Vita Braže

 

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

Foto: V. Braže, M. Kurčanova

Video: M. Kurčanova

 

 

« Atpakaļ