Piektdiena, 27.01.2023
Ildze, Ilze, Izolde

Mārsilieši koncertē Horvātijā

Mārsilieši koncertē Horvātijā

03.09.2019

     Jau no 2016. gada Pāvilostas novada pašvaldība ik gadu izsludina pieteikšanos uz ārzemju braucieniem sporta komandām, individuālo sporta veida sportistiem, kultūras namu un izglītības iestāžu pašdarbības kolektīviem un mākslinieciskās pašdarbības dalībniekiem. Arī Pāvilostas pilsētas vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mārsils” šogad izmantoja šo iespēju un pieteicās pašvaldības izsludinātāja konkursā, kurā bija vienīgie pretendenti.

      2018. gada nogalē Pāvilostas deju kolektīvs “Mārsils” no Okrug pašvaldības un Tūrisma padomes Horvātijā saņēma uzaicinājumu piedalīties ikgadējā folkloras kopu festivālā Okrug pilsētā, Horvātijā no 24.-29.augustam. Sākotnēji festivāls tika plānots Okrug pilsētā, taču organizatori bija nolēmuši, ka festivāls tomēr notiks netālu esošajā Trogir pilsētā.

       Sanākušajiem koncerta baudītājiem Trogiras vecpilsētas centrālajā laukumā Pāvilostas pilsētas kultūras nama VPDK “Mārsils” dejotāji un vadītāja Zane Mežavilka bija sagatavojuši koncertprogrammu 40 minūšu garumā, nodejojot deviņas dejas – “Pie jūriņas maliņā”, “Lielais rits”, “Viņš bučojis man”, “Es izjāju prūšu zemi”, “Induļa Žigliņš”, “Rūnu raksti”, “Dullā Lulla” un latviešu danči – “Cūkas driķos” un “Skroders”, kuru laikā uzdejot ar mārsilišiem jestras latviešu dejas tika aicināti arī koncerta apmeklētāji. 

       Deju starplaikos vadītāja Zane un dejotāja Marta klātesošos nedaudz iepazīstināja ar Latviju, tās kultūru, iedzīvotājiem, dabu un tradīcijām. Tika prezentēti krāšņie latviešu tautastērpi un izspēlētas arī nelielas viktorīnas par Latviju, kur skatītājiem bija pareizi jāatbild uz uzdotajiem jautājumiem. Atsaucība bija liela un koncerta apmeklētāji bija diezgan zinoši. Lielākai daļai Latvija nemaz nav tik sveša kā mums sākotnēji likās.

        Turpinājumā Trogiras centrā ar sev raksturīgām dejām uzstājās Kocēnu novada kultūras nama VPDK “Savieši”. Bet apskatot ikmēneša afišas uz pilsētas informācijas stendiem, var izlasīt, ka augusta mēnesī vien Trogirā uzstājušies vairāk kā 20 Latvijas deju kolektīvu, koru, ansambļu, folkloras kopas. Jūnijā un jūlijā tie bijuši pat vairāk.

        Pirms došanās koncertēt uz Horvātiju, deju kolektīvs  “Mārsils” bija izvirzījis sev vairākus sasniedzamos mērķus – sekmēt VPDK “Mārsils” radošo darbību, veicināt mākslinieciskās darbības kvalitāti un izaugsmi, popularizēt Pāvilostas novadu pasaulē, iepazīt citu tautu kultūru un vērtības, celt pašapziņu par savu latvisko piederību, nacionālo identitāti, izdzīvojot latviskās vērtības ārvalstīs. Atgriežoties Latvijā, varam droši teikt – mēs to izdarījām!

         Deju kolektīva “Mārsils” dalībnieku vārdā vēlreiz sakām lielu paldies vadītājai Zanei Mežavilkai par ieguldīto lielo darbu un laiku, sagatavojot dalībniekus dalībai festivālā. Lielu paldies sakām arī Pāvilostas novada domei par finansiālo atbalstu un doto iespēju, kuplināt festivālu, iepazīt citu tautu kultūru!

 

 

Marita Kurčanova,

VPDK “Mārsils” dejotāja 

 

 

Foto un video: M. Kurčanova, D. Bunka

 

« Atpakaļ