Svētdiena, 10.12.2023
Judīte, Guna

Biedrība „Ziemupīte” kļūst par Klimata vēstniekiem

Biedrība „Ziemupīte” kļūst par Klimata vēstniekiem

29.04.2019

Līdz ar Zemes stundas gaidīšanu nu jau par tradīciju kļuvis arī PDF un Tetra Pak organizētais konkurss Klimata vēstnieks. Šogad žūrija pēc rūpīgas izpētes un diskusijām nominācijā “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks” par uzvarētāju pasludināja Kristiānu Griķi. Savukārt, nominācijā “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks sabiedrībā” – biedrību “Ziemupīte”.

Organizatori mērķis ir bijis izcelt tos vidrūpes entuziastus, kas ar savu piemēru iedvesmo līdzcilvēkus un plašāku sabiedrību. Jāpiezīmē arī, ka šogad dalībai konkursā bija pieteicies vislielākais dalībnieku skaits. Tas vedina domāt, ka zaļie piemēri mums apkārt kļūst aizvien vairāk.

Rīdziniece Kristiāna Griķe žūrijas atbalstu izpelnījās ar savu pieeju mājsaimniecības dzīves organizēšanai. Viņas dzīves vietā liela daļa lietu ir pašas gatavotas no vairs nederīga iepakojuma vai citām savu mūžu nokalpojušām lietām. Kristiāna pati šuj sev un citiem dažādas drēbes, iepirkuma maisiņus, arī somas un pat sēžamos pufus. Tāpat viņa arī labprāt par videi draudzīgu dzīves veidu stāsta citiem, organizējot dažādus filmu vakarus un citas aktivitātes. Vairāk par Kristiānu var uzzināt šajā sižetā.

Biedrība “Ziemupīte” savas aktivitātes izvērš Kurzemes pusē – Pāvilostas novada Ziemupē. Biedrība apsaimnieko pludmales stāvlaukumu, kas ir atpūtas vieta – kempings, kur sezonas laikā atpūšas ap 3000 cilvēku. Biedrības pārstāvji norāda, ka atpūtas vieta tad arī kalpo kā platforma, kur aktīvi paust savu viedokli par vides saglabāšanu dažādos veidos – tā ir gan atkritumu šķirošanas organizēšana, gan arī dalība dažādos projektu konkursos. Tāpat biedrība, apsaimniekojot stāvlaukumu, cenšas pēc iespējas izmantot jau izlietotos materiālus un māca to darīt arī citiem.

Jāpiezīmē, ka konkurss “Klimata vēstnieks” šogad tika organizēts jau trešo reizi, un var uzskatīt, ka tas ir vienīgais apbalvojums Latvijā, kas izceļ un novērtē attieksmi un rūpes pret vidi.

 

Informācija no

Pasaules Dabas fonds

 

« Atpakaļ