Otrdiena, 19.01.2021
Alnis, Andulis

Dodas pārgājienā, lai iepazītu Latvijas putnus

Dodas pārgājienā, lai iepazītu Latvijas putnus

20.09.2018

      Pateicoties Pāvilostas novada pašvaldības kultūras un izglītības projektu finansēšanas konkursā saņemtajam finansējumam Pāvilostas novada TIC tika pie iespējas izveidot 10 putnu un tauriņu vērošanas maršrutus Pāvilostas novadā un arī noorganizēt dažas aktivitātes, lai interesenti varētu tikties ar ornitologiem un uzzināt daudz vairāk par šo nodarbi, un par putnu vērošanas pamatiem.

    15. septembrī interesentiem bija dota iespēja doties uz Papes dabas parku un oritologu pavadībā iepazīt Latvijas putnus. Šis brauciens tapa sadarbībā ar vēl vienu pieteikto projektu “Iepazīsti Latvijas putnus”. Ornitologs Oskars Keišs gan izrādīja ornitoloģijas staciju, gan putnu ķeršanas murdus un tīklus. Parādīja kā tiek gredzenoti putni, pastāstīja par sikspārņu gredzenošanu.

     Kopā ar ornitologu Ritvaru Rekmani tika vēroti putni Papes kanāla malā un pie jūras, pie Papes bākas. Atpakaļ ceļā mūs nedaudz arī iepazīstināja ar Nīcas laukiem, kur migrācijas laikā var lieliski vērot putnus, noslēgumā pēdējā pietura pie Liepājas ezera- apskatīt neilgu laiku atpakaļ tapušo putnu vērošanas torni. Visas dienas laikā tika novērotas kopā 65 putnu sugas.

     Paldies visiem interesenties un drīzumā ar izvedotajiem maršrutiem būs iespēja iepazīties Pāvilostas mājas lapā: www.pavilosta.lv

 

Anta Lībiete
Pāvilostas novada TIC vadītājas p.i.
 

 

 

« Atpakaļ