Sestdiena, 23.01.2021
Strauta, Grieta

Ziemupē atklāta jaunizveidotā pastaigu laipa līdz jūrai

Ziemupē atklāta jaunizveidotā pastaigu laipa līdz jūrai

11.09.2018

   

 

   Šī gada 6. septembrī Ziemupē svinīgi tika atklāta jaunizveidotā dēļu klājuma pastaigu taka uz jūru caur kāpu zonu. Iecere īstenota, pateicoties iedzīvotāju balsojumam un uzvarai projektu konkursā “LMT Latvijai” Pāvilostas novadā. Projekts vērsts uz dabas aizsardzību, kā arī kalpo kā vidi saudzējošs paraugs ar audzinošu ietekmi. Ieceres autori ir Pāvilostas novada, Vērgales pagasta, Ziemupes viesu mājas “Laikas” saimnieki Oskars Glezers un Liene Zaļkalne, kuri aizvien turpina paplašināt un pilnveidot viesu namu, vienlaikus rūpējoties arī par apkārtējo vidi.

      “Mūsu viesu nama lielākā vērtība ir neskartā daba, jūras tuvums, mežs, savdabīgā kāpu zona ar retiem augiem un biotopiem. Vienlaikus šis dārgums prasa arī saudzējošu attieksmi – tas ir īpaši jūtīgs pret izbradāšanu. 2005. gadā gājēju taku jau bijām radījuši par saviem līdzekļiem, bet laika gaitā tā nolietojās. Pieaugošais apmeklētāju skaits veicināja arī jauna celiņa iemīšanu uz jūru, kā rezultātā 2016. gadā uzbūvējām vēl vienu laipu cauri kāpu zonai, lai mazinātu erozijas draudus.” stāsta L. Zaļkalne, norādot, ka projektu konkursa “LMT Latvijai” ietvaros pastaigu laipa pilnībā atjaunota.

      Atklāšanas pasākumā viesu mājas “Laikas” pagalmā piedalījās arī Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons, sveicot mājas saimniekus Lieni un Oskaru ar veiksmīgu projekta realizāciju, kas veicinājis gan vides sakārtotību, gan pieeju invalīdiem, uz ko arī pati pašvaldība likusi šogad vislielākos akcentus, labiekārtojot novada pludmales.

       Savukārt LMT Biznesa klientu centra "Liepāja" vadītājs Raivis Roga atzina, ka Pāvilostas novadā šis ir otrais projekts “Latvijai 100” ietvaros. Kā pirmais projekts 18. augustā tika  prezentēts Vērgales VPDK “Vērgalīte” Rucavas tautas tērps, bet otrs  - viesu mājas “Laikas” pastaigu laipa, kas radīta ar domu, lai tā kalpo cilvēkiem šodien un arī nākotnē. “Prieks, ka ir aktīvi cilvēki, kas domā par dabas saudzēšanu. Ikviens sakopts un sakārtots Latvijas stūrītis ir lieliska dāvana Latvijai 100. jubilejā”, sacīja Raivis Roga

      Pāvilostas novada viesu māja “Laikas” Latvijas Mobilā Telefona projektu konkursā “LMT Latvijai” Pāvilostas novadā pērn piedalījās ar projektu “Labiekārtojuma elementu izbūve pludmales apmeklētāju vajadzībām kāpu zonā Vērgales pagasta viesu mājā “Laikas””, iedzīvotāju balsojumā gūstot uzvaru un saņemot 2000,00 eiro lielu finansējumu.

 

Marita Kurčanova,

Pāvilostas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova

 

« Atpakaļ