Sestdiena, 23.01.2021
Strauta, Grieta

“MEŽA DIENAS 2018’’ ZIEMUPES PARKĀ

“MEŽA DIENAS 2018’’ ZIEMUPES PARKĀ

02.10.2018

    

     Pateicoties Latvijas Pašvaldību savienības projektam „Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei”, 28. septembrī Ziemupes parkā akcija norisinājās “Meža dienas 2018”.

      Ziemupes parks no pārējiem Pāvilostas novada parkiem var izcelties ar plašumu un vienkāršību. Taču, lai parks varētu saukties par parku, tajā jābūt vismaz vienam izcilam solitāram (koks, kas nav stādīts grupā, piesaista ar sava vainaga formu vai lapu krāsu) un tādiem pavasarī ziedošiem kokiem kā ābelēm, ķiršiem, sakurām u.c. Tāpēc, godinot Latvijas simtgadi, Ziemupes parkā ar apstādījumu palīdzību veidojām noslēgtu Latvijas simtgades ainavtelpu.

      Noslēgta tā tiek ar dekoratīvo ābeļu stādījumu starp Ziemupes parku un grants ceļu Ziemupe - Akmensrags. Dekoratīvo ābeļu stādījums izvietots trīs rindās, gar malām stādot dekoratīvo ābeles šķirni ’Ola’ (tumši sarkans lapojums, pavasarī ziedi tumši rozā), pa vidu stādot ābeļu šķirni ’Dolgo’ (zaļš lapojums, pavasarī ziedi balti), tā ienesot parkā Latvijas karoga krāsas pavasarī, ābelēm ziedot.

 

Kopā iestādījām 22 dekoratīvās ābeles.

Tā kā parkā ir lapu kokaugu stādījumu dobe, kura laika gaitā zaudējusi savu estētisko pievilcību un lielu daudzumu lapu kokaugu, dobe tika papildināta ar stādījumiem, kuri turpina Latvijas simtgades tematiku savā ziedu un lapu krāsojumā vasarā un rudenī.

 

Atjaunotie lapu kokaugu stādījumi (29.09.2018)

      Lai izveidotā Ziemupes parka ainavtelpa sasauktos ar pārējo Ziemupes parku, kā solitārs koks norobežotajā parka telpā tiek iestādīta sudraba liepa (Tilia tomentosa). Sudraba liepa laika gaitā augot sasauktos ar ozolu, kurš stādīts par godu Latvijas simtgadei. Kā brālis un māsa katrs savā parka daļā.

      “Meža dienu 2018” moto ir: „Kopā nākotnes mežam!”. Tāpēc stādīšanas talkā tika pieaicināti Vērgales pamatskolas 9. klases skolēni, audzinātāja un direktors, Skaidrīte Blūma un Daina Vītola. Talkas zupu vārīja Biruta Kurme.

 

Talkotāji pie sudraba liepas (28.09.2018)

       Īpaši vēlos uzslavēt Vērgales jauniešus. Ja turpināsiet iet pa dzīvi ar tādu entuziasmu pret darbu, tad visas durvis jums būs vaļā!

         Liela pateicība jāizsaka izpilddirektoram Alfrēdam par darbu iedvesmošanu, Latvijas Pašvaldību Savienībai un MAF (Meža attīstības fonds) par finansējumu.

 

Pāvilostas novada pašvaldības ainavu arhitekte

Anda Uzare

 

Foto: Daina Vītola

 

 

« Atpakaļ