Sestdiena, 23.01.2021
Strauta, Grieta

Pāvilostas bibliotēkā viesojas rakstniece Karīna Račko

Pāvilostas bibliotēkā viesojas rakstniece Karīna Račko

02.10.2018

     Pāvilostas bibliotēkas darbinieces 28. septembra pēcpusdienā uz tikšanos ar rakstnieci Karīnu Račko bija aicinājušas autores darbu lasītājus un citus interesentus.

     Pasākumu atklāja bibliotēkas vadītāja Mairita Vītola, jautājot pašai rakstniecei par grāmatu izdošanas etapiem un rakstīšanas uzsākšanu.

     Šobrīd tik ļoti Latvijā populārā rakstniece Karīna Račko atklāja, ka pēc pamatprofesijas viņa ir zobārste, bet vienmēr jau kopš bērnības viņas aizraušanās ir bijusi rakstīšana, pat vēl lāgi burtus nepazīstot. Ne velti romantiski erotiskie romāni “Saplēstās mežģīnes” (2017) un “Debesis pelnos” (2018) kļuvuši par bestselleriem.

     Pamatskolā rakstnieci aizrāvusi teorētiskā medicīna, bet vienlaikus ļoti svārstījusies starp izvēli - rakstniecība vai medicīna. Izvēle par labu svērusies medicīnai,  jo rakstīt jau var arī hobija līmenī.

    Ilgāku laika posmu pavadot mājās ar bērniņu, Karīna daudz ko pārdomājusi un izvērtējusi savas dzīves ritējumu. Iekšējā ego balss nemitīgi atkārtojusi: “Man būs sava grāmata! Lai arī tikai tāda, ko lasīs tikai paši tuvākie cilvēki”. Un tā, tieši gadu atpakaļ 28. septembrī “Saplēstās mežģīnes” parādījās grāmatu plauktos.

      Autore atceras, ka laikā, kad grāmata tapa pieejama plašākai publikai un nopērkama grāmatnīcas plauktos, bijis liels satraukums par to, ko teiks kolēģi un tuvie cilvēki. Vai viņi būs gatavi ieraudzīt Karīnu no pavisam citas, viņiem vēl nezināmas puses? Tomēr savas grāmatas izdošana ieviesa tikai pozitīvas vēsmas viņas dzīvē un nesa daudz jaunu satikšanos ar jauniem un interesantiem cilvēkiem.

     Uz jautājumu, kāpēc autore izvēlējusies rakstīt tieši šādā žanrā, Karīna Račko atklāja, ka viņai vienmēr paticis rakstīt par attiecībām, kur caur erotisko plakni atklājas cilvēka psiholoģija un raksturs.

    Sarunās ar klausītājiem un autores darbu lasītājiem tika izrunāts tādas tēmas kā nosaukumu izvēle, mākslinieciskais noformējums, sižetu un personāža izvēle, rakstīšanas apvienošana ar ikdienas dzīvi u.c. Autore atzina, ka vislabāk viņa jūtas tad, kad ar pilnu jaudu ir rakstīšanā iekšā un kad gribas visu izrakstīt ārā. “Esmu citiem kā paraugs, kas nolēma un īstenoja savu sapni. Nevajag baidīties īstenot sapņus, bet vajag atrast iespējas to darīt. Dzīvē ir jādzīvo, ne jāizcieš!”, saka Karīna.

      Karīnas Račko kaisles, spriedzes un jutekliskuma piesātinātajam debijas darbam „Saplēstās mežģīnes” izdevās atvērt jaunu lappusi latviešu literatūras vēsturē, izraisīt sensāciju sabiedrībā un kļūt par 2017.gada pieprasītāko romānu. Arī Karīnas Račko otrais romāns „Debesis pelnos" iekarojis pirktāko grāmatu topu virsotnes.

      Jau novembrī apgāds Zvaigzne ABC laidīs klajā Karīnas Račko trešo grāmatu, kuras nosaukums gan pagaidām tiek paturēts noslēpumā. Autore klausītājiem arī atklāja, ka ir iesākta jau arī ceturtā grāmata.

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova

  

« Atpakaļ