Sestdiena, 23.01.2021
Strauta, Grieta

Meža ekspedīcija

Meža ekspedīcija

26.09.2018

     Piektdien, 14. septembrī, mūsu 6. klase devās uz Popi meža ekspedīcijā. Jau agrā rīta stundā bija jāceļas un jādodas uz skolu. Izbraucām plkst. 7:00 un ieradāmies Popes mežā plkst. 9:00. Nu piedzīvojums varēja sākties!

      Kopumā apstaigājām desmit kontrolpunktus. Jau pirmajā stacijā mūs ļoti pārsteidza. Nekad nebūtu iedomājušies, ka ziepju sastāvā ir celuloze! Mēs iemācījāmies, kā noteikt koka vecumu, kā izmērīt koka garumu, kā nosaka koka veselību un vēl daudz citu lietu. Visvairāk mums patika pēdējā stacija. Tur mēs apguvām, kā izveidot koka tiltu bez naglām vai striķiem. Vēl ļoti dziļi paliks atmiņā parādītā īstu brieža ragu kolekcija. Cik tie bija smagi un daudzžuburaini!

      Pēc apmēram 3 stundu staigāšanas galapunktā mūs gaidīja pikniks. Gardi paēdām pašceptus cīsiņus un tad devāmies mājās. Ja dotu iespēju tur atgriezties, noteikti brauktu atkal!

     Šo meža ekspedīciju piedāvāja a/s “Latvijas Valsts Meži” sadarbībā ar LU Starpnozaru Izglītības Inovāciju centru un a/s “Latvijas Finieris” paredzētu Latvijas skolu 6. klasēm.

    Ekspedīcijas mērķis- apgūt dabaszinības mežā kopīga piedzīvojuma veidā. Skolēni 10 stacijās izzināja, rēķināja, skaitīja, mērīja, mācījās, sportoja, vēroja un būvēja! Ekspedīcijas laikā katram tika iedota sava darba burtnīca, kurā pierakstīt vērojumus un atbildes. Pirms ekspedīcijas skolā 1 mācību stunda (skolotājas B. Arājas vadībā)  tika veltīta tēmai par mežu- par dabas resursu saglabāšanu un izmantošanu.

    Par redzēto, izbaudīto un paveikto esam ļoti gandarīti! Mūsu vaigu sārtums pārspēja dzērveņogu sarkanumu, ieelpotais skābeklis vēl ilgi liks sevi manīt starojošā veselīgumā!  Novēlam arī citām klasēm izmantot šāda veida mācību stundas un piedāvājumus savas izziņas paplašināšanā!

       Paldies skolotājai Solveigai par plastikāta kartītēm! Paldies skolas virtuvei par saldo tēju, maizītēm un desiņām! Paldies šoferim Guntaram Zamarītim!

 

                                          6.klases skolnieks Madars Bērznieks

                                               un klases audzinātāja  Anna Kaže

 

 

« Atpakaļ