Svētdiena, 14.08.2022
Zelma, Zemgus, Virma

Viktorīna “Latvijas 100 mirkļi” notiek Vērgales pamatskolā

Viktorīna “Latvijas 100 mirkļi” notiek Vērgales pamatskolā

29.11.2018

   15. novembrī Vērgales pamatskolā norisinājās viktorīna 5. – 9.klašu skolēniem “Latvijas 100 mirkļi”. Tajā piedalījās gan Vērgales pamatskolas, gan Pāvilostas vidusskolas skolēni. Jau iepriekš skolēni izlozes kārtībā tika sadalīti 10 komandās. Komandu nosaukumi bija mūsu novada apdzīvoto vietu nosaukumi – Saraiķi, Ploce, Vērgale, Ziemupe, Pāvilosta, Saka, Ulmale, Akmeņrags, Saļiena, Rīva. Iepriekš tika sagatavoti arī uzdevumi. Sacensību laikā katrai komandai bija jāapmeklē 10 izveidotās stacijas, no kurām viena atradās Vērgales muzejā. Skolēniem bija jāparāda savas zināšanas par tautas tērpiem, apģērbu, aksesuāriem un matu sakārtojumu 19.gs., pilīm un muižām, izcilākajiem Latvijas sportistiem, Brīvības pieminekli, Latvijas Valsts prezidentiem, jāprot lasīt tekstu, iespiestu vecajā drukā, izprast frazeloģismus, vecvārdus  un vēl daudz ko citu. Katrai stacijai drīkstēja veltīt tikai 8 minūtes! Viktorīnas laikā, katrā stacijā  tika vērtēta komandas darbība, lai beigās apbalvotu – visdraudzīgāko, viszinošāko, viskulturālāko, visatraktīvāko, visprecīzāko, vissaliedētāko, visdarbīgāko, vismērķtiecīgāko, vislabsirdīgāko un viskomunikablāko komandu.

     Vērgales muzejā katra komanda uzzināja kas ir manteļskurstenis un muzeja vadītāja pastāstīja par tā vēsturi. Savukārt pēc tam muzeja darbinieces aicināja ikvienu skolēnu kopā ar vecākiem par godu Latvijas simtgadei ieaust Vērgales muzeja stellēs iesāktajā audeklā savu daļu, lai pēc gadiem varētu atcerēties par šo skaisto mirkli Latvijas vēsturē.

      Noslēgumā Vērgales pamatskolas aktu zālē skolēni un skolotāji pulcējās uz apbalvošanu un gardo kliņģeri. Paldies par  pasākuma ideju  Andrim Paipam un Ārijai Paipai!

 

Vita Braže

 

Foto: V. Braže, A.Paipa

 

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

 

 

« Atpakaļ