Svētdiena, 14.08.2022
Zelma, Zemgus, Virma

Novembra notikumi Vērgales pamatskolā

Novembra notikumi Vērgales pamatskolā

28.11.2018

    Svētku nedēļu 1.-3.klašu skolēni iesāka ar viesošanos Sakas pagasta „Ievlejās”. Vispirms bērni klausījās saimnieces Agitas stāstījumā par maizes tapšanas procesu, pēc tam katrs izcepa pa kukulītim. Paldies Agitai un brīnišķīgajai miltu Pelei par sarunām un rotaļām! Vēlāk skolēni devās naksnīgā pastaigā gar jūras malu Pāvilostā. Bērni (lielākā daļa) atzina, ka tumsā pie jūras nav bijuši, tāpēc bijis mazliet bailīgi, taču skaisti...

 

16. novembrī  divu stundu garumā 1.-4. klašu skolēniem notika konkurss „Mana Latvija”. Klasi pārstāvēja 4 cilvēku komanda. Tām  bija jātiek galā ar visdažādākajiem uzdevumiem - jāatpazīst vietas, cilvēki, notikumi, jāprot par tiem pastāstīt, jāveido Latvijas karte utt. Atbalstītāji, papildinot komandas dalībnieku atbildes, varēja gūt papildus punktus savai klasei. Bija gan arī tikai līdzjutējiem  veicami uzdevumi: jāilustrē dzejolis, jāgrupē politiķu, mākslinieku un sportistu uzvārdi. Jāatzīst, ka visu komandu sniegums bija ļoti labs. Ne tik  līdzvērtīgi darbojās atbalstītāji. Kopumā uzvarēja 3.klases skolēni. To nodrošināja ļoti labās zināšanas par valsts karti, kā arī spēja vislabāk atpazīt un sagrupēt Latvijā populārus cilvēkus pēc viņu darbības jomas. 2. un 4.klases komandas ieguva vienādu punktu skaitu, taču tā kā 1.klases skolēni atpalika tikai par 2 punktiem, tad varam uzskatīt, ka rezultāts ir vienādi labs, pirmklasniekiem pat izcils, jo uzdevumi neatšķīrās. Uzvarētāju  komandu pārstāvēja Ance Libķena, Augusts Akerfelds, Niks Krauklis, Kārlis Novads. Tika apbalvoti arī  labāko ilustrāciju zīmētāji: Adželīna Kalnišķe, Anna Gulbe, Daniels Štrauhs, Gustavs Šlanka.

  

 Novembris- Ojāra Vācieša jubilejas mēnesis.

  23. novembrī, atzīmējot dzejnieka 85. jubileju, 1.- 4.klašu skolēniem notika O. Vācietim veltīts dzejas rīts. Tajā bērni lasīja dzejnieka  darbus, klausījās  autora balss ierakstus, skatījās dažādus ar O. Vācieti saistītus videomateriālus, kā arī iesaistījās nelielā konkursā, kurā uz jautājumiem spēja atbildēt tikai uzmanīgākie  klausītāji un skatītāji. Līdzīgs pasākums 7.novembrī norisinājās arī 6., 7. un 8.klašu skolēniem skolotājas Ineses Renķes vadībā. Mājas darbs-2.un 4.kl. bērnu veidotās dzejoļu ilustrācijas-  apskatāms skolas bibliotēkā.

 

16.novembrī Vērgales pamatskolas skolēni un skolotāji pulcējās aktu zālē, lai atzīmētu Latvijas simto dzimšanas dienu! Skolas direktors Gints Juriks savā uzrunā aicināja novērtēt to, ka varam dzīvot brīvā valstī, kur plīvo Latvijas Republikas sarkanbaltsarkanais karogs. Skolēni skaitīja dzejoļus un dziedāja dziesmas par Latviju, bet 9.klases skolniece Elīna Miltiņa pastāstīja par Latvijas Republikas pirmo prezidentu Jāni Čaksti. Savukārt vēstures skolotāja Daina Magone apbalvoja tos skolēnus un klases, kuras bija visaktīvākās piedaloties pasākumā “100 ķirbji Latvijai”! Pēc svinīgā pasākuma jaunāko klašu skolēni piedalījās konkursā “Mana Latvija”.

 

Vita Braže un Vērgales pamatskolas skolotāja Iveta Vanaga

Foto: V. Braže

 

 

 

« Atpakaļ