Svētdiena, 14.08.2022
Zelma, Zemgus, Virma

Ziemupe - Mana Karaliste

Ziemupe - Mana Karaliste

22.11.2018

      Ideju par šūpolēm noķērām pirms gada bibliotekāru pieredzes apmaiņas braucienā uz Mažeiķiem un Ezeri. Iesākumā domājām ko līdzīgu pasūtīt kādai galdniecības firmai, bet prasītā cena bija daudz par lielu. Uzrakstījām projekta pieteikumu mūsu novada Izglītības un kultūras projektu konkursam, to akceptēja. Paldies projektu vērtētājiem un laipni lūdzam šūpolēs!

       Projektā ierakstījām - Lai Ziemupes centru veidotu aktīvāku, atraktīvāku un pievilcīgāku  vēlamies tajā izvietot individuāla dizaina masīvkoka šūpoles ar jumtu. Uz šūpoļu atzveltnes vēlamies iefrēzēt uzrakstu “Ziemupe mana Karaliste”.Tajās varētu atpūsties ģimenes, bērni. Tā varētu būt savdabīga Ziemupes bibliotēkas apmeklētāju lasītava svaigā gaisā un vieta, kur Ziemupes iedzīvotājiem un tūristiem uzņemt jaukas fotogrāfijas.Tā būtu viena no dāvanām Ziemupei un ziemupniekiem Latvijas simtgadē.

        Projekta īstenotāji – Gatis Brēdiķis ar savu komandu (visa ģimene, radi, draugi). Es katru  neminēšu, jo baidos kādu piemirst. Kokmateriāli tika izzāģēti tepat no Ziemupes centra bojātajiem ošiem. Šūpoļu uzstādīšana notika 17.novembrī. Ieraugot sagataves es pat nobijos no to diženuma. Tās ir tik patiesi skaistas, ka ziemupnieki ierodoties uz vakara pasākumu šūpolēs baidījās pat apsēsties, vien apbrīnoja. Pārsteigums bija izdevies!

       Tuvojoties pusnaktij,sagaidot 18.novembri, visi sarīkojuma dalībnieki devās laukā, lai šūpoļu priekšā izliktu it kā visvienkāršāko simbolu – sarkanbaltsarkanu sirsniņu. Pirms tam bijām apdomājuši vairākas iespējamās spēka zīmes, latviskos ornamentus, bet palikām pie Mīlestības. Katrs likām savu svecīti vēlot Latvijai savas sirds vēlējumu. Ja domāsim gaišas domas, ja darīsim labus darbus, mums nevar neizdoties!

         Visu ziemupnieku vārdā, sirsnīgā pateicībā šūpoļu darinātājiem -

Ziemupes TN vadītāja  Daina Vītola

 

 

 

 

« Atpakaļ