Piektdiena, 31.03.2023
Gvido, Atvars

Vērgalē izdejo 100 dejas Latvijai

Vērgalē izdejo 100 dejas Latvijai

14.06.2018

     9. jūnija saulainajā dienā Vērgalē nebija kur mašīnu nolikt, tik lielu dzīvību vietējie pāris gadus nebija jutuši pie sevi. Kas tad notika? Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vērgalīte” kopā ar kultūras nama vadītāju Velgu Freimani īstenoja savas vadītājas Kristīnes Jaunbrūnas “trako ideju” – izdejot 100 dejas kā dāvanu Latvijai dzimšanas dienā. Kā mazajos Kurzemes deju svētkos kopā pulcējās lielākā daļa Liepājas aprinķa deju kolektīvi – kopskaitā 20, lai izdejotu gan šī gada Deju svētku dejas, gan kolektīvam mīļas un raksturojošas dejas.

       Diena iesākās ar pirmo koncertu pulksten 13.00, kurā savas dejas atrādīja paši mazākie koncerta dalībnieki – bērni. Vērgales pirmsskolas izglītības iestādes “kastanītis” dejotāji un Vērgales pamatskolas visu grupu dejotāji. Viņiem piebiedrojās arī bērnu tautas deju ansamblis “Vaduguns” no Liepājas. Nākamajā koncertā jau pievienojās jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi no Liepājas, Aizputes, Grobiņas, Vaiņodes, Nīcas, Rucavas, Durbes novadiem. “Kopā ir spēks un dejā ir spēks,” atkārtoja dejotāji. Katrs kolektīvs dienas laikā izdejoja vismaz piecas dejas, katrā koncertā bija skatāmas 22 līdz 27 dejas. Iesaistīties dejošanā varēja arī ikviens skatītājs un dejot gribētājs. “Vērgalīte” dienas laikā parādīja un iemācīja desmit etnogrāfiskās dejas, kurās ar prieku iesaistījās arī koncerta apmeklētāji. Bija arī skatītāji, kas noskatījās visus četrus koncertus, viņiem tika salds paldies no kultūras nama vadītājas.

     Kuplākais dejotāju pulks bija dienas pēdējā koncertā un koncerta simto deju “Cūkas driķos” dejotāji izdejoja visi kopā, nosēdēt nespēja un dejā laidās arī skatītāji. “Esam tā kārtīgi apsveikuši Latviju dzimšanas dienā,” pēc koncerta atzina K. Jaunbrūna. Viņa izsaka pateicību visiem kolektīviem, kuri ieradās un piedalījās idejas īstenošanā. Paldies Pāvilostas novada domei un Vērgales pagasta pārvaldei par finansiālu atbalstu dižkoncerta rīkošanā. Kopā mēs varam daudz!   

 

Ieva Skābarde

VPDK "Vērgalīte" dalībniece

Saistītie raksti: www.liepajniekiem.lv un www.rekurzeme.lv

 

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

Foto: V. Braže un VPDK"Vērgalīte" personīgā arhīva

 

Video: V. Braže

 

 

« Atpakaļ