Svētdiena, 26.03.2023
Eiženija, Ženija

Pāvilostas sieviešu koris iedzied garāko Līgo dziesmu

Pāvilostas sieviešu koris iedzied garāko Līgo dziesmu

22.06.2018

    21.jūnijā, gada garākajā dienā, Vasaras saulgriežos, Latvijas Radio 2 jau otro gadu pēc kārtas realizēja unikālu projektu – „Gadsimtā garākā Līgo dziesma”, kas ir kā dāvana Latvijai simtgadē un tā vienlaikus ir gan mūsu kopības apzināšanās, gan vēstījums pārējai pasaulei par mūsu senajām un spēcīgajām  dziedāšanas tradīcijām.

     Jau otro reizi akcijā piedalījās arī Pāvilostas pilsētas kultūras nama sieviešu koris "Sīga", radio klausītājiem tiešraidē un  turpat Pāvilostas novadpētniecības muzeja pagalmā sanākušajiem skatījājiem nodziedot skaisto dziesmu "Es, meitiņa, kā rozīte". Tie, kas šo jauko kora dziedājumu dzirdēja pa radio, vēlāk atzina, ka skanējis ļoti vareni un bijis patiess prieks starp daudziem, daudziem Latvijas koriem, folkloras kopām un ansambļiem dzirdēt arī savējos!

     21. jūnijā Līgo dziesma no saules lēkta plkst. 4.29 līdz saules rietam plkst. 22.22 ar LR2 ētera starpniecību izvijās cauri visai Latvijai, kopīgā dziedāšanā pulcējot dažādu novadu muzikālos kolektīvus. Pāvilostas sieviešu koris "Sīga" savu dziesmu izdziedāja plkst. 16.15.

    Sieviešu kora "Sīga" diriģente Liene Breča un kora dalībnieces atklāja, ka katru gadu ir liels satraukums un atbildība, piedaloties šajā akcijā un tiešraidē dziedot daudziem tūkstošiem radio klausītāju. Šogad tas bijis labs treniņš un neparasts mēģinājums pirms gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem Rīgā, kur gluži tāpat uz lielo kopkori raudzīsies un viņu skanējumu klausīsies daudzi tūkstoši svētku baudītāju. Diriģente atzīst, ka piedaloties šāda veida akcijās, mēs tikai pierādam, ka mēs to varam! Arī nakamgad, ja LR2 akcijas rīkotāji atkal uzaicinās sieviešu kori "Sīga" piedalīties gadsimta garākās Līgo dziesmas dziedāšanā, viņas noteikti teiks" Jā!".

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

saistītie raksti: Latvijas Radio 2

 

Foto un video: M. Kurčanova

 

 

« Atpakaļ