Trešdiena, 22.03.2023
Tamāra, Dziedra

Pāvilostas novada tūrisma uzņēmēji saņem "Zaļo sertifikātu"

Pāvilostas novada tūrisma uzņēmēji saņem "Zaļo sertifikātu"

05.02.2018

      25. janvārī Rīgas pilī Valsts prezidents un "Zaļā sertifikāta" patrons Raimonds Vējonis un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards 22 lauku tūrisma saimniecībām visā Latvijā pasniedza vides kvalitātes zīmi "Zaļais sertifikāts". Šo nozīmīgo apbalvojumu saņēma arī divi tūrisma uzņēmumi Pāvilostas novadā.

      Pāvilostas novadā novērtēts kempings "Laikas" Ziemupē ar saimniekiem Lieni un Oskaru – kā izcils ilgtspējīgas un videi draudzīgas saimniekošanas piemērs ne tikai piekrastē, kāpu zonā, bet arī Latvijā kopumā. Koka namiņi ir celti, maksimāli saudzējot meža vērtības un izmantojot dabai un cilvēka veselībai draudzīgus materiālus. Pērn uzlabota atkritumu šķirošanas sistēma, atjaunota koka laipa uz jūru, kas palīdz saudzēt piekrastes kāpu biotopus. Savukārt brīvdienu mājā "Zariņi" Saraiķu ciemā saimniece Ilma Ruduša rūpīgi seko līdzi, kā viesi šķiro atkritumus, un piedāvā viņiem pašu audzētus zaļumus un dārzeņus.

     Pāvilostas novada tūrisma informācijas centra darbinieki atzīst: “Liels lepnums, ka mūsu novadā ir tik uzņēmīgi cilvēki, kuri ir gatavi domāt “zaļi” labākas nākotnes vārdā. No sirds sveicam sertifikāta saņēmējus un vēlam dabai draudzīgus atpūtniekus!

       "Zaļo sertifikātu", kas ir nacionālas nozīmes lauku tūrisma uzņēmumu vides kvalitātes zīme, ieviesa 2000. gadā.

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

kempinga "Laikas" Ziemupē saimnieki Liene un Oskars ar Valsts prezidentu un "Zaļā sertifikāta" patronu Raimondu Vējoni un VARAM ministru Kasparu Gerhardu

Foto no www.celotajs.lv

 

 

« Atpakaļ