Otrdiena, 07.12.2021
Dzirkstīte, Anta, Antonija

Ziedos Ziemupes jūrmalā aizvadīts septītais atpūtas pasākums “ma-DARA”

Ziedos Ziemupes jūrmalā aizvadīts septītais atpūtas pasākums “ma-DARA”

31.08.2018

Un tā, gar jūras krastu ejot, es vēju satiku un bangojošu jūru un sauli sudrabā...

un priedēm ziedi bija tādi kā nekur citur...

Daiga Kadeģe

 

 

   Kā ik gadu, augusta trešajā sestdienā, Ziemupes jūrmala saplauka krāšņos ziedos – atpūtas pasākums ma-DARA pulcēja radošos ļaudis un radošuma baudītājus no tuvienes un tālienes – gan Latvijas, gan Lietuvas, un pat no Japānas. Jāsaka, ka, atsaucoties tēmai Zieds, ikviens tiešām bija atvedis to skaistāko un košāko – dziesmu, dzeju, rakstus, rotas, prieku, krāsas, garšas, smaržas, - pārvēršot Ziemupes jūrmalu saulainā un vasarīgā ziedu klēpī. Šogad pasākums norisinājās jau septīto gadu.

DziesmoTAVĀ skanēja balsis no folkloras kopām - Rāmupe, Lata Donga, Laukam pāri, Kurtovēnu folkloras kopas Kurtuove, kā arī sieviešu vokālā ansambļa Melodija no Klaipēdas. TĒJNĪCA savus klausītājus uzrunāja ar Dainas Vanagas, Jāņa Mackus, Agitas Dragunas, Lindas Kilevicas, Ipstena Kūna vārdiem, muzikālo noskaņu radīja Jana Egle un Jānis Rūcis, Laura un Dzintars Vītoli, Austras bērni.

    Nelielu izstādi bija sarīkojis jaunais mākslinieks, “Pūķspārna vasaras skolas” radītājs Valters Artūrs Vītols, kurš par to arī prata saistoši pastāstīt. "Kā parasti, izstāde ir par mītiskiem tēliem. Šogad sadalīju tos pa grupām," uz kadiķī iekārtajām figūriņām rādīja mākslinieks. "Apakšā ir dažādas čūskas, kas ir no mitoloģijas klišejas par Keoskampfu - vētras dievu, kurš nokauj pūķi vai čūsku. Tad ir jūras ļaudis, ir nāves vēstneši, vampīri, elles suņi un miega paralīzes gari."

     Pēc Saules pavadīšanas un īpašās Uguns kuršanas ar dalībnieku sadziedāšanos, vakaram īpašu ritmu piedeva grupa Transcendentālē. Savukārt vakara izskaņā, ar jūras šalkoņu un priežu šņākšanu fonā, apmeklētāji varēja baudīt brīvdabas kino – brāļu Ābeļu dokumentālo filmu “Baltu ciltis”.

      ““ma-DARA” vienmēr prot būt jauna, un Ziemupē vienmēr ir interesanti. “ma-DARA” ir garšīga, ar dažādām garšām un skaņām. Pasākums izkristalizējas katru gadu no jauna. Tie, kas pabijuši, nākamgad atkal mēro ceļu uz Ziemupi. Pievelk kā magnēts,” saka Katlakalna folkloras kopas “Rāmupe” dalībnieces.

      Atpūtas pasākumā “ma-DARA” gan dalībnieki, gan viesi kļūst par savējiem. Katru gadu pasākums piesaista arvien vairāk interesantu ar savu vienkāršību, sirsnību un atvērtību. Mēs esam daļa no dabas un ar to sadzīvojot, tajā ieklausoties varam darīt un darām skaistas un patiesas lietas.

     Paldies Pāvilostas novada domei par transporta nodrošināšanu maršrutā Liepāja – Ziemupe – Liepāja.

Uz tikšanos nākošā ma-DARĀ 2019. gada 17. augustā!

 

Daina un Daiga, biedrība Ziemupīte

 

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

« Atpakaļ