Ceturtdiena, 08.12.2022
Gunārs, Vladimirs, Gunis

Senās uguns nakts 2018

Senās uguns nakts 2018

31.08.2018

     25. augustā Pāvilostas pilsētā jau 20 reizi tika atzīmēta Senās uguns nakts. Ir sakritis tā, ka kopā ar šo pasākumu noslēdzas arī aktīvā tūrisma sezona novadā.

     Pasākuma programma bija gana plaša visiem interesentiem.

     Senās uguns nakts Pāvilostā un daudzviet citur Latvijā ar simbolisku ugunskuru aizdegšanu Baltijas jūras krastā apliecina piekrišanu Baltijas jūras aizsardzībai!

      Sestdienas rīts iesākās ar putnu vērošanas maršrutu atklāšanu Pāvilostas novadā, kuri pateicoties Pāvilostas novada domei tapuši no “Pāvilostas novada pašvaldības kultūras un izglītības projektu konkursa” iegūtā finansējuma. Lai gan 7:00 no rīta visa Pāvilosta vēl gulēja, atradās daži entuziasti, kuri kopā ar ornitologu Ritvaru Rekmani devās pa pilsētu un jūrmalu novērot kādas putnu sugas ir iecienījušas Pāvilostu. 2 stundu pastaigā tika uzzināts ļoti daudz gan par putnu sugām, gan par to paradumiem. Tika novērota pat Amerikas ūdele uz Dienvidu mola., kura bija izgājusi izlūkos, kā tad sokās mola pagarināšanas darbi.

     Plkst. 11:00 laivošanas un aktīvās atpūtas piekritēji tikās Tebras un Durbes satekas vietā, lai piedalītos Sakas upes regatē “Pāvilostas asaka”, kura norisinājās jau 4. gadu. Šogad aktivitāte bija ļoti liela. Kopā 17 komandas 77 cilvēku un 1 suņa kopskaitā!

     Piedalījušies sportiskās aktivitātēs, iestiprinājušies un ar smaidu sejā visi dalībnieki devās upē lietus pavadībā, lai kopīgi pievarētu 8km distanci līdz Pāvilostas novadpētniecības muzejam.

     Pa ceļam jau ierasti dalībniekiem bija jāizpilda dažādi uzdevumi- Enerģijas uzlādes stacijā pie Baibas Blaubārdes visi tika pacienāti ar neizsakāmi gardu tomātu-pupiņu zupu, lai spēks un siltums tikt līdz galam.

     Iedvesmas lidojuma stacijā visiem no dotajiem materiāliem bija jāveido instalācija par tēmu Sakas upes regate. Darbiņi pēc tam bija apskatāmi pie Pāvilostas novadpētniecības muzeja improvizētā izstādē.

       Uz trošu tilta pie Upesmuižas visiem bija jāpiestāj Asprātības stacijā, kur bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem.

      Pie zivju veikala “Kaija” jaunā pontona dalībniekiem ar aizvērtām acīm bija jāķer karūsas.

    Zaļās klases Asā prāta stacijas uzdevumi dalībniekiem nedaudz lika palauzīt galvas pie jautājumiem ar kuriem ikdienā nesaskaras.

      Noslēgumā pie Simtgades parka pontona dalībniekiem bija jāatbild uz jautājumiem par Latviju.

      Izlijuši, bet priecīgi par nolaivoto posmu, dalībnieki kāpa krastā pie muzeja, lai sasildītu vēderus ar spēcinošo zivju zupu un kūpinātām zivtiņām.

      Pie muzeja sadarbībā ar Liepājas rajona partnerību dalībnieki varēja iepazīties ar realizētajiem projektiem Pāvilostas novadā, pacienāties ar pavāru gatavotajiem zivju ēdieniem, vērot tiešraidē kā svētki noris Rucavas un Nīcas novadā un piedalīties radošajās darbnīcās zīmējot uz akmeņiem zivis. Vēlāk šie akmeņi tiks izveidoti vides objektā Pāvilostas pilsētā. Diemžēl laikapstākļu dēļ tika atcelts tauriņu vērošanas pārgājiens, bet to plānosim septembrī.

      Plkst. 15:00 apbalvojām Sakas upes regates dalībniekus un 2 dalībnieki tika pie īpašajām balvām- viens pie Baibas Blaubārdes specbalvas- siltām zeķītēm ziemai, kuras brīvdienu mājas “Oāze ģimenei” saimniece adījusi savām rokām, un otrs pie saliekamā krēsla, lai vieglāka sēdēšana dodoties dabā!

     Īpaši bija padomāts par mazajiem apmeklētājiem, iespēja izlēkāties pa piepūšamo atrakciju un mesties putu ballītē. Kā atzina vecāki, tad katru vakaru būtu labi ja bērnu ar tādu prieku ietu arī mazgāties! Pieaugušie malā stāvot priecājās par bērniem un tā vien likās, ka arī viņi labprāt mestos putu kaudzē. Aicinot to darīt visi protams atrunājās, bet ja kāds putu mākonis tika aizpūst arī līdz viņiem, ķēra rokās un prieks bija neviltots.

       Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mārsils” atrādīja nesen iegūtos suitu tautas tērpus un priecēja apmeklētājus ar dejām.

     Vakarā visi pulcējās pludmalē, kur pēc nelielas gaidīšanas tika iekurts Senās uguns nakts ugunskurs un saulei rietot Suitu dūdenieku skaņās aizdedzināta šī gada ugunsskulptūra “Tauriņš”.

     Sanākuši bija ļoti daudz skatītāju un arī saule izlauzās caur mākoņiem, lai dotu mums skaistu saulrietu.

      Dienas noslēgumā visi devās uz Upesmuižas parku, lai grupu “Piemare”, “Liedags” un “Sporta ielas muzikantu” dziesmu ritmos mestos dejā!

        Pāvilostas novada TIC vēlas teikt lielu pateicību visiem apmeklētājiem un regates dalībniekiem, kuri nenobijās no lietus.

      Paldies- Ģirtam Vagotiņam- Vagulim par pasākuma vadīšanu, Silvai Vārsbergai un kultūras nama kolektīvam par garšīgo zupu, Baibai Blaubārdei par kontrolpunktu un specbalvu dalībniekiem, Ritvaram Rekmanim par putnu vērošanas maršrutu izstrādi, zivju veikalam “Kaija” par kūpinātajām zivtiņām, Elvisam Cīrulim par piepūšamo atrakciju un putu ballīti, Mārtiņam Kalniņam par lieliskajām fotogrāfijām,  VPDK “Mārsils”, Pāvilostas novadpētniecības muzeja kolektīvam, Pāvilostas labiekārtošanas darbiniekiem, Liepājas rajona partnerībai, brīvprātīgajiem palīgiem un grupām “Piemare”, “Sporta ielas muzikanti”, “Liedags”.

        Visiem kopā mums izdevās skaisti svētki!

 

Pāvilostas novada TIC vadītājas p. i. Anta Lībiete

 

Foto: Mārtiņš Kalniņš

 

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

 

« Atpakaļ