Trešdiena, 07.12.2022
Dzirkstīte, Anta, Antonija

Vērgalei – 765!

Vērgalei – 765!

31.08.2018

    No 17. – 18.augustam Vērgalē tika svinēti ikgadējie pagasta svētki. Šoreiz arī atzīmēta Vērgales 765 gadskārta, tādēļ 17.augustā, visas dienas garumā pie pagasta iestādēm , uzņēmumiem un dzīvojamām mājām tika veidotas dažādas ziedu kompozīcijas. Šīs pašas dienas vakarā ikviens varēja piedalīties nakts trasē, kuru veidoja komandas vecuma grupās, vecumā no 11 līdz 14 gadiem, 15 gadi un vecāki un ģimenes ar bērniem. Godalgoto vietu ieguvēji saņēma medaļas ar Vērgales un Latvijas simboliku.

     Nākamā svētku diena arī iesākās sportiskā gaisotnē, jo uz sporta laukuma aiz skolas aktīvākie varēja piedalīties strītbola sacensībās.  

    Uz sacensībām Vērgalē bija ieradušās piecas komandas: „Vērgale”, „Liepājnieki”, „Trīs graudi”, „Jūrkalne” un „Kalvene”. Komandas aizvadīja divu apļu izspēli katra ar katru, pusfinālu un finālu.

1.vieta: „Jūrkalne”,

2.vieta: „Vērgale”,

3.vieta :„Trīs graudi”.

Kompleksā pieccīņa.

   Dalībniekiem piecās disciplīnās šaušanā, šautriņu mešanā, loku šaušanā, soda metienos un makšķerēšanā bija jāiegūst pēc iespējas lielāks punktu skaits. Kopā sacensībās piedalījās trīspadsmit dalībnieki.

1.vieta: Enija Paula Aploka (55 punkti),

2.vieta: Evelīna Ķīvīte (54 punkti),

3.vieta: Megija Šaķe un Aksels Semenkovs  (52 punkti).

    Savukārt Vērgales centrā bērnu priekam visas dienas garumā darbojās “Priekatrakciju” komanda, kaspiedāvāja gan piepūšamās atrakcijas, brīnuma lādi, bliezni un īpaši pieprasīti bija lielie un mazie velokarti. Turpat blakus arī garšīgie našķi – cukurvate, popkorns, kartupeļu čipsi, saldējums un saldie dzērieni. Radošajās darbnīcās piedāvāja izgatavot ādas aksesuārus, bet seju un rokas un citas ķermeņa daļas varēja izdaiļot ar hennas un glitera zīmējumiem. Bet pusdienlaikā centrā pie veikala muzikālu sveicienu sniedza Saldus akordeonistu ansamblis “Akords” un tā dalībnieki priecēja klausītājus visu pēcpusdienu. Un tad jau centrā pie strūklakas sāka pulcēties paši mazākie Vērgales pagasta iedzīvotāji un viņu vecāki, jo viņus vēlējās sveikt Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons un Vērgales pagasta pārvaldes vadītājs Jāni Vitrups, kurš ieradās ar īpašu transporta līdzekli – kabrioletu, kuru vadīja Gita Gausmane. Pēc svētku uzrunas pašu jaunāko vērgalnieku vecāki kopā ar saviem mazuļiem pa sarkano paklāju devās saņemt dāvanu – brīnumlādīti ar krekliņu.  Ziedus vecākiem pasniedza domes priekššedētājs.

      Tālāk visi tika aicināti doties uz jauno Vērgales veselības māju, kuru rotāja jaunais uzraksts. Visus pie Veselības mājas gaidīja ģimenes ārsts Juris Kraģis un ārsta palīdze Baiba Blaubārde. Par Veselības mājas krusttēvu kļuva pārvaldes vadītājs Jānis Vitrups. Sveicēju pulkā bija Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons, Saeimas deputāti Edgars Putra un Valdis Skujiņš, Vērgales kultūras nama vadītāja Velga Freimane. Medicīnas darbinieki pateicās par šīs jaukās un vajadzīgās ēas tapšanu, bet muzeja darbinieki bija izveidojuši nelielu izstādi par seno Vērgales aptieku un ambulanci. Bija iespēja aplūkot Veselības mājas telpas. 

     Plkst.14.00 centrā pie strūklakas sākās VPDK “Vērgalīte” tautastērpu parāde, kurā viņi demonstrēja gan stilizētos Deju svētku uzveduma tērpus, gan precīzi šūdinātos, dažādu  novadu tautas tērpus. Šajā dienā pirmo reizi tika demonstrēts Rucavas tērpu komplekts, kurš tapa pateicoties LMT projektam. Cilvēki izrādīja interesi par Tautas saimes grāmatu, to skatījās un izteica vēlēšanos izdarīt ierakstus tajā.

     Pagājušajā gadā Vērgales svētkos cienājāmies ar kūkām, bet šogad Normunds Dunkers aicināja visus nobaudīt Vērgales “Muižkalniņu” , Sakas “Ievleju”, Dzintras Erleckas, Noras Kurmes un Kristīnes Einases piedāvāto, dažādu veidu maizi, Jāņa Zelgalvja – pienu, bet Brigita Dimanta, Agnese Kabiņecka, Inta Kaže, SIA “BITEX” – dažādu veidu medu. Savukārt pie Vērgales pamatskolas svētku dalībniekus ar zivju zupu cienāja Aivars Sprudzāns. Bet Vērgales centra dīķī dienas garumā ikviens varēja  piedalīties ar ūdens sportu saistītās aktivitātēs – braukt ar ūdensmotociklu un citiem braucamrīkiem. Taču pretī Vērgales muzejam katrs varēja izmēģināt spēkus šaušanā ar loku. 

      Vērgales kultūras nama zālē tika atklāta Ilonas Kilas foto izstāde, kas būs apskatāma līdz pat 30.septembrim. Tajā apskatāmas fotogrāfijas, kuras autore uzņēmusi Vērgalē dažādos gadalaikos 9 gadu laikā.

    Kad diena jau pamazām sliecās uz vakara pusi, visi tika aicināti pulcēties Vērgales muižas laukumā. Vispirms tika godināti konkursa “Sakoptākās sētas” saimnieki:

     Tūrisma uzņēmējs – Pāvilostas novada tēla veidotājs un popularizētājs – viesu māja “Līdumnieki”. 

     Lauku sēta “Rieģe” par vēsturiskās ēkas saglabāšanu un uzturēšanu.

    Lauku sēta ar simtgadīgu vēsturi – Vērgales pagasta “Luntes”.

     Objekts ar simtgadīgu un paliekošu vēsturi – Vērgales muiža, skola.

    Dievnami ar simtgadīgu vēsturi – Saraiķu baznīca.

    Dievnami ar simtgadīgu vēsturi – Ziemupes baznīca.

 

    Un tad kupls skatītāju pulks sagaidīja Rīgas teātra pazīstamos aktierus, kas izrādīja lugu “Lielais loms”. Svētku noslēgumā muižas laukumā notika zaļumballe kopā ar grupu “Sienāži”. Un apmeklētājiem par prieku darbojās izbraukuma kafejnīca.

      Paldies visiem, kas palīdzēja svētku tapšanas procesā, visiem, kas piedalījās svētkos, visiem, kas apmeklēja šos svētkus!

 

Vita Braže

Foto: V. Braže

Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 

 

« Atpakaļ