Ceturtdiena, 08.12.2022
Gunārs, Vladimirs, Gunis

Sacenieki svin pagasta svētkus

Sacenieki svin pagasta svētkus

06.08.2018

    Noslēdzoties pirmajai augusta darba nedēļai, piektdienā, 3. augustā, Sakas pagastam tika atzīmēta nu jau 788. jubileja.

      Sakas pagasts ir ar senāko vēsturi visā Pāvilostas novada teritorijā, jo pati Pāvilostas pilsēta šī gada maijā atzīme vien 139. dzimšanas dienu, bet augusta vidū savu nozīmīgo jubileju, proti, 765. gadadienu atzīmēs Vērgales pagasts.

      Bet Sakas pagasts var lepoties ne tikai ar lielo jubilejas skaitli, bet arī ar skaistiem priežu mežiem, plašiem laukiem, augstāko bāku Baltijas jūras krastā un iespaidīgiem stāvkrastiem un zili zaļo jūru, kas apskalo Sakas pagastu.

       Taču pagasta vislielākā vērtība ir tās cilvēki. Lai gan pēdējos gados strauji krities Sakas pagasta iedzīvotāju skaits un šobrīd plašo pagasta teritoriju apdzīvo vien nedaudz mazāk kā 600 cilvēku, tomēr Sakas pagastā dzīvojošie novadnieki izceļas ar neizmērojamu darba spēku un lepnumu par savu pagastu.

       Sakas pagasta ļaudis svētkos sveica Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons, īpašu uzsvaru liekot uz bērniem, kas būs Sakas pagasta vēstures turpinātāji un īstenie saimnieki vēlākos gados. Šogad Sakas pagastā piedzimuši pieci jaundzimušie - Anna Ksenija PĒTERSONE, Stefans RAČIS, Lūkass ROZENBERGS, Viesturs ŠTRĀLS un Evelīna ZAICEVA, kurus domes priekšsēdētājs sveica ar īpašu piemiņas dāvanu un ziediem.

      Turpinājumā Sakas pagasta mājas pagalmā koncertu sniedza Durbes kultūras nama Tautas mākslas ansamblis “Neparasts gadījums”. Bet pēc tam visi tika aicināti izdejoties ballē līdz rīta gaismai kopā ar grupu „Piemare”.

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Foto: M. Kurčanova

Domes priekšsēdētājs sveic Evelīnu Zaicevu un viņas vecākus.

Domes priekšsēdētājs sveic Annu Kseniju Pētersoni un vecākus.

Domes priekšsēdētājs sveic Stefana Rača vecākus.

Domes priekšsēdētājs sveic Viesturu Štrālu un vecākus.

 

 

« Atpakaļ