Otrdiena, 05.07.2022
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Kurzemes reģiona Muzeju sanāksme notiek Pāvilostā

Kurzemes reģiona Muzeju sanāksme notiek Pāvilostā

09.04.2018
     4. aprīlī uz Kurzemes reģiona Muzeju sanāksmi Pāvilostā bija sabraukuši turpat 40 muzeja vadītāji un to darbinieki no 15 Kurzemes muzejiem, viņu vidū arī Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns, vecākās referentes Anita Jirgensone un Jana Šakare.
    Sanāksmi atklāja Kurzemes muzeju pārstāve Latvijas Muzeju padomē Jolanta Berga, to turpināja Pāvilostas domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons un noslēdza Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčanova.
Iesāka Aizputes muzeja vadītāja Jolanta Berga, turpināja Uldis Kristapsons. Savu sveicienu teica Irina Kurčanova.
    Kurzemes muzeju pārstāve Latvijas Muzeju padomē Jolanta Berga sveica tos, kas jau izgājuši akreditācijas un vēlēja veiksmi tiem, kam vēl tas priekšā. Tika sveikti arī tie, kas pievienojušies muzejnieku rindām.
    Turpinājumā klātesošajiem bija iespēja iepazīties ar pārskatu par 2017. gada nozīmīgākajiem sasniegumiem un 2018. gada svarīgākajām iecerēm. Katram muzejam bija iespēja pastāstīt gan par jaunākajām izstādēm un ekspozīcijām, gan savu kolēģu vidū palepoties ar gūtajiem apbalvojumiem un Atzinības rakstiem. Savukārt prezentācijās par 2018. gadu katram muzeja pārstāvim bija iespēja kolēģiem pastāstīt par savā iestādē notikušo, muzejnieki dalījās pieredzē un nākotnes plānos.
      Sanāksmē tika apskatītas arī tādas tēmas kā Muzeju darba rādītāji un aktualitātes, Kurzemes muzeju statistika, izmaiņas Muzeju nozares normatīvajos aktos, jaunumi personas datu aizsardzības jomā u.c.
       Ik pēc diviem gadiem sanāksmē notiek arī vēlēšanas, kurā tiek izvirzīti vairāki kandidāti un ievēlēts pārstāvis Kurzemes reģiona Latvijas Muzeju padomē. Šajā reizē tika izvirzīti kandidāti: Jolanta Berga no Aizputes, Agrita Ozoliņa no Saldus, Agrita Ozola no Tukuma, Dace Kārkla no Liepājas, Ieva Priede no Talsiem, Krista Jansone no Kuldīgas un Inese Indriksone no Rojas.
     Kurzemes reģiona Muzeju sanāksmē tālākai apstiprināšanai Kultūras ministrijā kā Kurzemes reģiona pārstāvis Latvijas Muzeju padomē tika izvirzītas divas kandidātes: Jolanta Berga un Agrita Ozoliņa.
     Sanāksmes noslēdzošajā daļā izskanēja vēl citi muzejniekiem aktuāli jautājumi un diskusijas.
   Pēc neliela pārtraukuma Kurzemes reģiona Muzeju sanāksmes dalībnieki tika laipni aicināti apmeklēt Pāvilostas novadpētniecības muzeju, iepazīsto jauno muzeja ekspozīciju un muzeja krājuma telpu, aplūkojot jaunāko muzeja izstādi un uzklausot muzeja vadītājas Irinas Kurčanova stāstīto par turpmākajām iecerēm, projektu piesaisti un paredzētajiem darbiem.
    Muzejnieku sanāksme Pāvilostā noslēdzās ar nelielu pastaigu pa smilšaino Pāvilostas pludmali, izbaudot nelielās vēja brāzmas un saulaino dienu.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciālsite
 
Foto: M. Kurčanova
 
 

 

« Atpakaļ