Ceturtdiena, 18.08.2022
Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

Svētku tirgus Vērgalē!

Svētku tirgus Vērgalē!

02.05.2018

    Ar spožu sauli un jauku laiku aprīļa izskaņā Vērgales centrā jau pašā rīta agrumā bija vērojama aktīva rosība, jo uz svētku tirdziņu bija ieradušies vairāk kā četrdesmit tirgotāji gan no tuvienes no Vērgales un Pāvilostas novada, Dunalkas, Durbes novada, Grobiņas, Aizputes, Liepājas, gan tālienes. Pašu tālāko ceļu bija mērojuši tirgotāji no Aizkraukles ar darba apģērbiem, no Cēsīm ar rotām, no Saldus ar sieriem, no Tukuma un Kuldīgas ar puķu stādiem, no “Pūres Dārziem” ar augļu koku un ogulāju stādiem, no Ventspils ar kūpinājumiem.

     Interesants bija mālu izstrādājumu piedāvājums, kur bērni varēja no maziem ķieģelīšiem būvēt pilis un cietokšņus. Pircēji varēja iegādāties maizi un medu, dažnedažādus stādus, dārza instrumentus, drēbes un apavus, grāmatas, koka izstrādājumus, eko kosmētiku un mazgāšanas līdzekļus. Kārtīgā tirgū neiztikt bez piparkūkām, cukurvates, popkorna un kartupeļu čipšiem.

    Tirgus noskaņu veidoja Tadaiķu lauku kapelas “Luste” muzicēšana ar iespēju uzdejot.  Pēc tirgus cilvēki devās uz kultūras namu, lai noskatītos komēdiju pēc A.Gaļina lugas motīviem “Sauc, es nākšu…”. Lomās – Gunta Virkava, Aīda Ozoliņa un Jakovs Rafalsons. Izrādē divas sievietes, viena – angļu filoloģe, otra ar skotu viskiju uz galda un abas ļaujas piedzīvojumam satikt noslēpumaino svešinieku pēc sludinājuma laikrakstā. Skatītāji izrādi novērtēja ar ilgiem un skaļiem aplausiem, bet kultūras nama vadītāja aktieriem pasniedza pavasara ziedus.  

Vita Braže

 

Foto: V. Braže

 

« Atpakaļ