Otrdiena, 17.05.2022
Umberts, Herberts, Dailis

“Vērgalīte” joko “Aprīļa pilienos”

“Vērgalīte” joko “Aprīļa pilienos”

27.04.2018

    Jau četrpadsmito reizi Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs un deju kolektīvs “Kvēle” aprīlī aicina vidējās paaudzes un jauniešu deju kolektīvus piedalīties tautas deju festivālam “Aprīļa pilieni”. Šogad pēc dažu gadu pārtraukuma aicinājumam atsaucās arī Vērgales kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vērgalīte”.

     Festivālā kopumā šogad piedalījās desmit kolektīvi no dažādām Latvijas vietām. Festivāls radīts ar mērķi stiprināt Dziesmu un deju svētku tradīciju, kopā aicinot pamatā Latvijas vidējās paaudzes deju kolektīvus, kas veicina vadītāju jaunradi, pieredzes apmaiņu un sadarbību, kā arī rosina dejotāju radošās aktivitātes. Šis festivāls ir īpašs ar tradīciju rīkot arī sportiskās aktivitātes “3+3 pilienu sacensības”, sniedzot dalībniekiem iespēju sacensties arī sportā un apliecinot sadarbību komandā un arīdzan kolektīvu draudzību. Šajā reizē dejotāji sacentās tautas bumbā. Šī gan bija mazliet savādāka tautas bumba kā ierasts, bet tik un tā bija bezgala interesanta. Kopumā vērgalnieki, kas sacensību tematikā bija izvēlējušies zaļo vardīšu tēmu, ierindojās 8. vietā. Jauniešiem pretim stāties neizdevās.

    Koncertam kolektīvs bija aicināts dejas, no kurām viena – cita žanra deja (groteska, komiska). “Vērgalīte” koncertā izpildīja vadītājas Kristīnes Jaunbrūnas “Apaļo polku, “Ai kājiņas” un kā komisko deju izvēlējās “Meitenīte zivtiņa”.

     Tagad kolektīvs aktīvi gatavojas nākamajiem koncertiem, kas ir jau pavisam tuvu – 12. maijā ciemosies pie draugiem “Biksteniekiem” Bikstu kultūras namā, bet jau 9. jūnijā “Vērgalīte” uzņems viesus pie sevis Vērgalē, lai kopā izdejot koncertu “100 dejas Latvijai”, kur visas dienas garumā Liepājas deju apriņķa kolektīvi un viesi izdejos 100 dažādas dejas, lai atzīmētu Latvijas simtgadi.

 

Ieva Skābarde

 

FOTO: Agris Klestrovs, Raitis Karlsons

 

« Atpakaļ