Otrdiena, 17.05.2022
Umberts, Herberts, Dailis

Skaļās lasīšanas reģionālais fināls

Skaļās lasīšanas reģionālais fināls

18.04.2018

      2017. gada septembrī visā valstī ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra iniciatīvu pirmo reizi Latvijā tika uzsākta Skaļās lasīšanas sacensība 5. - 6. klašu skolēnu vidū. Lasīšanas sacensības noris 3 kārtās: vietējā skolas/bibliotēkas līmenī, reģionālajā finālā un nacionālajā finālā.

       Uzsākot jaunu lasīšanas konkursu, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļajai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

     Arī Pāvilostas novada Pāvilostas bibliotēka sadarbībā ar Pāvilostas vidusskolas skolotāju Annu Kaži iesaistās šajā konkursā, un 2017. gada 30. novembrī skolēniem tika noorganizēta Skaļās lasīšanas sacensības 1. kārta, kurā  piedalījās Pāvilostas vidusskolas 5. un 6. klases skolēni, kopumā 20 skaļie lasītāji.

       Dalībnieki bija izvēlējušies aizraujošas grāmatas, par kurām bija jāpastāsta, kāpēc izvēlējies tieši šo grāmatu, un neliels ievads par grāmatu, lai klausītājam ir saprotams grāmatas un stāsta saturs, kuru lasa. Katram lasītājam tika dotas 3 līdz 5 minūtes izvēlētās grāmatas fragmenta skaļajai priekšlasīšanai.

        Bērni tika vērtēti punktu sistēmā no 6 līdz 10, kur 6 bija viduvējs rādītājs, bet 10 – izcils sniegums. Žūrija nolēma, ka skaļās lasīšanas vietējā mēroga uzvarētājs ir Rainers Zamarītis no 5. klases.  

    13. aprīlī Liepājā notika Skaļās lasīšanas sacensības reģionālā fināla 2. kārta, kad Pāvilostu pārstāvēja Pāvilostas vidusskolas lasīšanas čempions Rainers Zamarītis, skolotāja Anna Kaže un Pāvilostas bibliotēkas vadītāja ar līdzjutējiem.  

       Rainers konkursā lasīja fragmentu no Annas Sakses grāmatas “Čitas burtnīca”.

Pavisam konkursā piedalījās 12 dalībnieki no Liepājas un reģiona. Dalībniekus vērtēja kompetenta žūrija aktieris Ēriks Vilsons, Liepājas Universitātes lektore Sandra Okuņeva un dzejniece Linda Skranda. Kā atzina žūrija, izvēle bija grūta, jo jaunieši savā sniegumā bija vienlīdzīgi. Visi, visi bērni bija lieliski! Tomēr žūrijas uzdevums bija izvēlēties vienu lasītāju, kas 12. maijā kopā ar savu klasi dosies uz Nacionālo finālu Rīgā, un tas bija Otaņķu pagasta Rudes pamatskolas skolnieks Justs Vadonis, kurš lasīja V. Rūmnieka grāmatu ,,Atnācēji".  

      Pasākuma laikā muzikālus priekšnesumus sniedza Liepājas Pop-Rok skolas audzēknis, uz ģitāras nospēlējot skaistus skaņdarbus.

 

Pāvilostas bibliotēkas vadītāja Mairita Vītola

 

Foto no Pāvilostas bibliotēkas arhīva

 

« Atpakaļ