Trešdiena, 06.07.2022
Anrijs, Arkādijs

Pāvilostas sieviešu koris dosies uz Dziesmu svētkiem

Pāvilostas sieviešu koris dosies uz Dziesmu svētkiem

17.04.2018

      Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā, svētdienā, 15. aprīlī notika ikgadējā Liepājas koru apriņķa skate, kurā piedalījās 19 kori no Liepājas pilsētas un bijušā Liepājas rajona. Vispārējo latviešu dziesmu svētku virsdiriģentes Ilzes Valces vadītā Liepājas koru apriņķa skatē piedalījās kori no Liepājas, Grobiņas, Vaiņodes, Cīravas, Aizputes, Kazdangas, Nīcas, Pāvilostas, Durbes un Priekules. Šogad koristiem skate bija divtik īpaša, jo tajā tapa zināms, kuri kori piedalīsies Dziesmu un deju svētkos Rīgā jūlija mēnesī.

     Pāvilostas novadu koru skatē pārstāvēja Pāvilostas pilsētas kultūras nama sieviešu koris "Sīga", kas 33 dalībnieču sastāvā  un kora diriģentes Lienes Brečas un kormeistares Daces Bunkas vadībā Liepājas apriņķa koru skates žūrijai atrādīja divas izlozes dziesmas: "Latgale" (A. Kalniņš, S. Kaldupe), "Es meitiņa kā rozīte" (latv. tautasdz. T. Ķēniņa apdarē) un vienu izvēles dziesmu "Stāvēju, dziedāju" (latv. tautasdz. J. Rozīša apdarē). Žūrijas kolēģija Pāvilostas sieviešu kori "Sīga" novērtēja ar Pirmās pakāpes diplomu, piešķirot 40.44 punktus. Tādējādi arī Pāvilostas sieviešu koris ir  XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku dalībnieki.

    Divpadsmit jauktos korus, sešus sieviešu korus un vienu vīru kori vērtēja: žūrijas priekšsēdētājs, Dziesmu svētku virsdiriģents Romāns Vanags, Dziesmu svētku virsdiriģents, Limbažu koru apriņķa virsdiriģents Kaspars Ādamsons, Dziesmu svētku virsdiriģente, Rīgas pilsētas sieviešu koru un Ogres koru apriņķa virsdiriģente Aira Birziņa, Dziesmu svētku virsdiriģents, Talsu koru apriņķa virsdiriģents Gints Ceplenieks, Dziesmu svētku virsdiriģente, Dobeles un Saldus koru apriņķa virsdiriģente Māra Marnauza.

   Līdz ar to Pāvilostas novada pašdarbības kolektīviem šī gada skates ir noslēgušās. Pāvilostas pilsētas kultūras nama amatierteātrim skate bija 24. februārī, bet, diemžēl, Pāvilostas amatierteātris nav izvirzīts dalībai Dziesmu un deju svētkiem Rīgā. Vērgales pagasta kultūras nama VPDK "Vērgalīte" un Pāvilostas vidējās paaudzes deju kolektīvam "Mārsils" skate norisinājās 18. martā. D grupas kolektīvs "Vērgalīte", saņemot 1. pakāpes diplomu un 50,7 punktus, un E grupas kolektīvs "Mārsils", iegūstot augstāko pakāpi un 45 punktus,  būs Rīgā notiekošo Dziesmu un deju svētku dalībnieki, tāpat kā sieviešu koris "Sīga".

 

Marita Kurčanova,

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

saistītie raksti: www.liepajniekiem.lv

 

Foto: M. Kurčanova

 

 

 

« Atpakaļ