Pirmdiena, 05.06.2023
Margots, Igors, Ingvars

Sarunas par dzeju un dzīvi ar Maiju Kalniņu

Sarunas par dzeju un dzīvi ar Maiju Kalniņu

30.09.2016
    Dzejas dienu noskaņās otrdien, 27. septembrī, Vērgales pamatskolā viesojās Maija Kalniņa. Maija tikās ar 4.-9.klašu skolēniem un ne vien lasīja dzeju un dziedāja, bet arī dalījās pārdomās par dzīvi, par katra iespējām to dzīvot interesanti.
   Pēc pasākuma varēja dzirdēt tikai labas atsauksmes. Kādam vislabāk bija paticis klausīties dziedāšanā, cits visvairāk ieklausījies vārdos. Maija dziedāja gan savas, gan citu autoru dziesmas, taču, veicot nelielu aptauju, izrādījās, ka visvairāk aizķērusi viņas pašas dziesma par dzēlīgajiem smiekliem. Daži skolēni atzina, ka ļoti paticis, kā Maija ar viņiem runājusi, tas esot bijis kā līdzīgam ar līdzīgiem. „Viņa neiztaisījās ne labāka, ne gudrāka par mums, viņa vienkārši runāja citādāk kā ierasts. Un viņas teiktais lika aizdomāties”, savās pārdomās dalījās astotās klases skolēni.
   Kādā no savām dziesmām Maija dziedāja „Ejam divreiz upē kāpt? Kas kāpj, tiem nevar nesanākt...” Tieši šie vārdi lai paliek katram no mums kā iespēja, kā vēlējums  tālākam ceļam. 

Skolotāja Iveta Vanaga
 

 

« Atpakaļ