Sestdiena, 13.07.2024
Margarita, Margrieta

Notiek tikšanās ar fotogrāfu un izcilo treneri Māri Grīvu

Notiek tikšanās ar fotogrāfu un izcilo treneri Māri Grīvu

21.10.2016
     20. oktobrī Pāvilostas bibliotēkas vadītāja Mairita Vītola aicināja visus uz satikšanos ar Latvijā pazīstamo vieglatlētikas treneri Māri GRĪVU, kurš ir ne tikai izcils treneris, bet arī kaislīgs fotogrāfs un kadru "mednieks". Līdz oktobra mēneša beigām Pāvilostas novada pašvaldības izstāžu zālē skatāma Māra Grīvas fotoizstāde "Kurzemes teiksmas. Jūra".
   Pasākums iesākās ar Pāvilostas pilsētas kultūras nama bērnu vokālā ansambļa "Burbulīši" dziesmiņu par jūras tematiku, kas ļoti organiski saskanēja ar izstāde tēmu un fotogrāfa izjūtām. Turpinājumā fotogrāfiju autors klātesošajiem pastāstīja par savu aizraušanos ar fotografēšanu. Tas iesācies jau skolas gados, kad aktīvi darbojies fotografēšanas pulciņā. Vēlāk ļoti aizrāvusi melnbaltā fotogrāfija, jo licies, ka tajā var vairāk pateikt. Tad nācis laiks, kad bērni uzdāvinājuši ļoti labu fotoaparātu, kas ļāvis atklāt patieso dabas burvību.
   Mārim Grīvam fotografēšana ir ne tikai hobijs, bet arī lielisks veids izkustēties un izstaigāties brīvā dabā. Foto autors atklāj, ka būšana pie dabas ir kā sava vieda terapija un dakteris, kas atbrīvo gan no fiziskām kaitēm, gan no garīgām.
   Fotogrāfs Māris Grīva ierasti foto kadrus meklē tādās vietas, ko nav skārusi cilvēka roka, mazliet mežonīga, nevienam nezināma un neatklāta. Tā pilnīgi nejauši meža vidū uziets iespaidīga lieluma ķirsis diametrā trīs metri un skaists ozols. Fotogrāfs uzskata, ka dabai ir tik daudz ko pasacīt, tik jāmāk to ieraudzīt. Bet vēl jaukāk ir tad, kad vari šo neskartās dabas skaistumu citiem parādīt, kaut vai caur fotogrāfiju, kas katrreiz uzlikta uz lielāka formāta, pašam ir kā liels pārsteigums, kas tur būs sanācis.
   Mārim Grīvam ir arī citas izstādes. Šī izstāde ir par jūras tematiku, bet ir arī fotogrāfijas ar meža skatiem, sauli un ziediem, rudeni u. c. Pāvilostas novada pašvaldības zālē šobrīd esošo Māra Grīvas izstādi novembrī nomainīs nākamā viņa fotogrāfiju izstāde par rudens un meža tēmu, bet decembrī būs skatāma izstāde ar ziemas fotogrāfijām.
    Pasākumam noslēdzoties, vēl izskanēja bērnu ansambļa "Burbulīši" dziesma par rudeni un bibliotēkas vadītāja sirsnīgs paldies autoram par košo fotogrāfiju izstādi un sadarbību. Vēlāk nepiespiestā gaisotnē pie tējas tases un cepumiem pasākuma apmeklētājiem bija iespēja aprunāties ar fotogrāfu Māri Grīvu, noskaidrojot sev interesējošus jautājumus gan par fotografēšanu, gan par sportu.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M. Kurčanova
 
 
 
« Atpakaļ