Svētdiena, 23.01.2022
Strauta, Grieta

Tikšanās reizē skolēni zīmē ar kafiju

Tikšanās reizē skolēni zīmē ar kafiju

06.05.2016
    Pāvilostas bibliotēkā ceturtdienā, 5. maijā notika tikšanās ar mākslinieci Zentu Svaru, kuras gleznas visu aprīļa mēnesi bija apskatāmas Pāvilostas izstāžu zālē.
    Lai tikšanos ar gleznu autori padarītu interesantāku un radošāku, Pāvilostas bibliotēkas vadītāja Mairita Vītola bija ciemos aicinājusi arī Pāvilostas vidusskolas 4. klases skolēnus ar audzinātāju Gaidu Beneti.
   Tikšanās reizē māksliniece nedaudz klātesošajiem pastāstīja par saviem darbiem, kur katrs saistās ar kādu notikumu no viņas dzīves. Starp daudzajām gleznām bija atrodama arī viena ainiņa no Pāvilostas. Skolēni uzreiz atpazina akmeni savas skolas priekšā un pāri ielai esošo māju un tālumā redzamo bērnudārzu "Dzintariņš".
    Bet, lai tikšanās neaizritētu tik runās vien, Zenta skolēnus aicināja darboties radoši. Šoreiz tradicionālo krāsu vietā tika zīmēts ar kafiju! Pirms interesantās nodarbes māksliniece atklāja, kā pašai ienācis prātā sākt zīmēt ar šķīstošās kafijas palīdzību, toņus veidojot no stiprāka vai vājāka kafijas uzlējuma.
   Kad sagataves process bija paveikts, bērni iemēģināja pirmos otas vilcienus pār balto lapu. Zenta bērnus aicināja veltīt zīmējumu tuvojošajiem svētkiem - Mātes dienai. Tā tapa skaisti kafijas ziedi tumšākos un gaišākos toņos, kas tika papildināti ar dažiem sāls triepieniem uz papīra, tā veidojot izgaismotus laukumiņus uz lapas.
   
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M. Kurčanova
 

 

« Atpakaļ