Otrdiena, 21.03.2023
Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts

PĀVILOSTAI - 137!

PĀVILOSTAI - 137!

27.05.2016
    Pāvilostas pilsēta daudziem asociējas ar spožiem saules stariem, jūras svaigo gaisu un vieglu vēja brīzi sejā. Tieši šāds laiks jau pašā 21. maija rīta agrumā lutināja visus Pāvilostas pilsētas 137. jubilejas svinētājus.
      Šogad pašiem pāvilostniekiem un pilsētas viesiem tika piedāvāta mazliet neierastāka svētku diena – dzimšanas dienas rīts iesākās ar grupas “Piemare” lustīgu rīta modināšanu, bet pati jubilejas ballīte notika pilsētas jaunajā ciemā.
       Rīta agrumā ikviens interesents varēja iepirkties svētku tirdziņā pie vidusskolas, bet paši mazākie svētku svinētāji radoši izpaudās radošajās darbnīcās, ko piedāvāja Pāvilostas vidusskola un Pāvilostas Mākslas skola.
      Pati lielākā aktivitāte notika pilsētas stadionā, kur pēc rīta vingrošanas “Pāvilosta - mosties!”  tika izspēlēti visdažādākie mači -  mini futbola ceļojošais kauss, strītbola turnīrs un konkurss par Kristapa Porziņģa kreklu, kā arī Pāvilostas čempionāts tenisā 1.posms. Pāvilostas atklātajā čempionātā tenisā 1.posmā jauniešu grupā piedalījās četri sportisti - Jānis Štokmanis, Klāvs Pauls Vējkājs, Jānis Ūdriņš un Artūrs Bērziņš. Izspēlējot savstarpējos mačus, par 1.posma uzvarētāju kļuva Jānis Štokmanis, 2.vietā - Artūrs Bērziņš, 3.vietā  - Klāvs Pauls Vējkājs, bet 4.vietā palika Jānis Ūdriņš. Pieaugušo grupā turnīrā piedalījās trīs sportisti - Māris Bikse, Zigmunds Smirnovs un Sandis Bieriņš. Izspēlējot savstarpējos mačus, par 1.posma uzvarētāju kļuva Sandis Bieriņš (Priekule), 2.vietā palika Māris Bikse (Alsunga), bet 3.vietas godalgu ieguva Zigmunds Smirnovs (Liepāja). Pāvilostas atklātā čempionāta tenisā  2. posms notiks 25.jūnijā.
    Savukārt strītbola turnīrs pulcēja sešas komandas - „Jūrkalne”, komandā spēlēja Gatis Tomsons, Haralds Janvars, Valts Janvars, Elmārs Grinbergs; „Dribu maizi”,  komandā spēlēja Endijs Klaks, Henrijs Tomilovs, Ģirts Jakovļevs; „Vērgale”,  komandā spēlēja Aivis Sils, Kristaps Kabiņeckis, Raivis Kabiņeckis; „Pāvilosta”, komandā spēlēja Mārtiņš Vērnieks, Arvis Pētermanis, Edgars Grīnbergs; “Gribu desu”, komandā spēlēja Kristaps Klaks, Elvis Vīgants, Miķelis Horna; „DPPD”, komandā spēlēja Kaspars Pīrāgs, Agris Pīrāgs, Didzis Zvinbergs, Krists Svārups. Izspēlējot katrai komandai ar katru,  1.vietā komanda „Vērgale” ar 10 punktiem, 2. vietā  komanda „Gribu desu” ar 8 punktiem, 3.vietā komanda ”Gribu maizi” ar 8 punktiem, 4.vietā  komanda „Jūrkalne” ar 7 punktiem, 5.vietā komanda „DPPD” ar 7 punktiem, 6.vietā komanda „Pāvilosta” ar 5 punktiem.
        Pilsētas svētku ietvaros notika arī tālmetienu, sodmetienu un pustālo metienu konkurss, kur galvenā balva bija Kristapa Porziņģa basketbola krekls ar atribūtiku. Kreklu sponsorēja biedrība “Dažādas paaudzes par dzīvi”. Konkurss pulcēja 20 sportistus, kur seši labākie rezultāti iekļuva finālā. Finālā labāko rezultātu uzrādīja Mārtiņš Vērnieks, iegūstot 28 punktus, un  tādējādi iegūstot arī Porziņģa sporta kreklu savā īpašumā. 2.vietā - Gatis Tomsons ar 27 punktiem, 3.vietā - Kaspars Pīrāgs ar 24 punktiem, 4.vietā - Artūrs Lieģis ar 23 punktiem, 5.vietā - Elmārs Grinbergs ar 23 punktiem, 6.vietā - Krists Svārups ar 21 punktu.
      Pāvilostas pilsētas svētku ceļojošā kausa izcīņā minifutbolā piedalījās astoņas komandas. „Medzes” komandā spēlēja - Mārtiņš Šneiders, Artis Simsons, Emīls Jēkabsons, Andris Dergunovs, Jānis Pumpurs, Edgars Štubis, Māris Pūce, Kristers Cābelis, Artūrs Lieģis. „Cīravas” komandā spēlēja - Elvis Ašmanis, Sandris Norenbbergs, Kaspars Gūtmanis, Juris Kļava, Helvijs Vīgriezis, Ingurs Ronis, Aigars Zvirbulis, Roberts Figoriņš, Reinis Upenieks, Gints Haritonovs. „Virsaitis” komandā spēlēja - Henrijs Zanda, Ingus Grigorjevs, Ingus Kalvāns, Roberts Strēlis, Sandris Priļepskis, Toms Sergejevs, Emīls Eihe. „Dunalka” komandā spēlēja - Ervīns Jurkovskis, Jānis Stonis, Matīss Grasmanis, Ēvalds Mačus, Mārtiņš Kanšāns, Sandžers Tarvids, Juris Vaiskovičs, Ainārs Eihvalds, Jānis Lagzdiņš, Gints Dreimanis. „Alsunga” komandā spēlēja - Jānis Rozentāls, Klāvs Osis, Gunārs Jēkabsons, Aleksandrs Stefaņuks, Artūrs Liepiņš, Ginters Liepiņš, Dainis Žebeks-Šerboks, Gatis Moldovāns, Aldis Valtenbergs, Māris Berševics. „Rajons” komandā spēlēja - Mārtiņš Eihvalds, Toms Popovs, Oskars Mardrēvics, Gunārs Grinbergs, Aleksandrs Odsasčijs, Gatis Bobriševs, Jānis Kosilo, Andrijs Kosilo, Armands Tarvids, Markus Grinbergs, Kristiāns Grinbergs, Jānis Lagzdiņš. „Rokasbirze” komandā spēlēja - Igors Māters, Gatis Kirhs, Jānis Šterns, Edgars Strazds, Raivis Ķemeris, Mikuss Ķemeris, Nauris Straupenieks, Artis Strazds, Andis Zāģeris, Henrijs Legzdiņš. „Pāvilosta” komandā spēlēja - Andris Cābelis, Edgars Stonis, Juris Bučoks, Arvis Barsukovs, Matīss Grundmanis, Matīss Eihvalds, Guntis Balodis, Ivo Jaunzems, Gints Šulcs, Kristaps Jansons, Renalds Freimanis. Komandas tika sadalītas divās grupās. Pirmās grupas rezultāti: Medze - Virsaitis 3:0; Rokasbirzs - Cīrava 1:0; Virsaitis – Cīrava 0:3; Medze - Rokasbirzs 1:0; Rokasbirzs - Virsaitis 3:0; Cīrava – Medze 0:0 pēcspēles sitienos 1:2 uzvar Medze. Otrās grupas rezultāti: Alsunga-Rajons 1:0; Dunalka –Pāvilosta 1:0; Rajons - Pāvilosta 1:0; Alsunga – Dunalka 5:0; Dunalka – Rajons 1:0; Pāvilosta – Alsunga  0:1. Spēles par iekļūšanu pusfinālā: Rokasbirzs -  Pāvilosta 1:1, pēcspēles sitienos  2:1 uzvar Rokasbirzs; Dunalka – Cīrava 2:4, uzvar Cīrava. Spēlē par 7.-8. vietu tikās Virsaitis – Rajons, ar rezultātu 1:0 uzvar Virsaitis. Spēle par 5.-6. vietu starp Dunalkas un Pāvilostas komandām nenotika, jo Dunalka atteicās spēlēt. Pusfināla spēlēs tikās: Medze – Cīrava, ar rezultātu 1:0 uzvarēja Medze; Alsunga – Rokasbirzs, ar rezultātu 0:2 uzvar Rokasbirzs. Spēlē par 3.-4. vietu tikās Alsunga – Cīrava, ar rezultātu 0:2 uzvar Cīrava. Finālspēlē tikās Medzes un Rokasbirzs komandas, ar rezultātu 3:0 uzvarēja Medzes komanda. Medzes komanda uzvar turnīrā otro gadu pēc kārtas. Maču ietvaros tika pasniegtas individuālās balvas turnīra labākajiem spēlētājiem. Turnīra labākais vārtsargs - Igors Māters no Rokasbirzs komandas. Turnīra labākais vārtu guvējs - Reinis Upenieks no Cīravas komandas. Turnīra labākais laukuma spēlētājs - Artūrs Liepiņš no Alsungas komandas.
     Kamēr vieni spraigos mačos sadalīja kausus un vietas turnīros, citi varēja samīļot un nofotografēties ar sniega suņiem no “Haskiju parka” Ziru pagastā (Ventspils nov.). Bet pusdienas laikā Pāvilostas pensionāru kopa bija visiem svētku viesiem un svinētājiem izvārījušas gardu jo gardu Spēka zupu.
     Savukārt pulksten 11:00 svētku ieskandināja grupa “Piemare” ar Pāvilostas pilsētas kultūras nama 1.-4., 5.-6., 7.-9. klašu deju kolektīviem un bērnu vokālo ansambli “Burbulīši”.
     Kad 21. maijā Pāvilosta svinēja  pilsētas svētkus, arī Pāvilostas novada tūrisma informācijas centrs  atklāja jauno tūrisma sezonu. Saulaina diena, sporta aktivitātes un kopā būšana, kā vienmēr bija neatņemama svētku sastāvdaļa.
       Mazajiem skrējējiem līdz 10 gadu vecumam Pāvilostas novada TIC pilsētas stadionā organizēja nu  jau ierasto “Mini maratonu”, kur uzvarētājs bija ik viens, kurš noskrēja distanci. Arī šogad skrējēju bija gana daudz, lai varētu sadalīt divās vecuma grupiņās: no 0-5 gadiem skrēja 13 mazie bērni un no 6-10 gadiem skrēja 20 lielie bērni. Katrā grupiņā ātrākais skrējējs tika apbalvota ar svētku šampanieti (bezalkoholisku). Prieka dzirksts, uztraukums un sacensību gars bija redzams ik vienā mazajā skrējējā, un prieks, ka katru gadu mazo skrējēju kļūst vairāk.
      Svētku ietvaros pēcpusdienā TIC organizēja arī orientēšanās piedzīvojumu “Iepazīsti Pāvilostu”. Kopā pieteicās 4 komandas. Gan vietējie  pāvilostnieki, gan Pāvilostas viesi devās izpildīt vairākus uzdevumus un izbaudīt saulaino dienu. Dalībniekiem bija jānofotografējas “Wake Das Crocodill”, jāatbild uz jautājumiem zivju veikalā „Kaija”, jāatrod, kādā krāsā tad īsti ir krokodili uz viesnīcas fasādes, „Jūras rotās” jāsašķiro priekšmeti, kuri atrodami Baltijas jūrā, un jāatbild, cik tad īsti vecs ir dzintars, muzejā jāatceras kā jāloka kuģītis, un pie laivu mājas jākāpj laivā un jādodas pāri upei atklāt, kas izmantots par enkuru upē atstātajai bojai. Noslēgumā skrējiens uz molu un pašbildes tapšana ar bāku. Visus dalībniekus sagaidīja un apbalvoja tūrisma informācijas centrā, kur uzvarētāji komanda  “Kefīrs” tika pie īpašā „Iepazīsti Pāvilostu” dzirkstošā dzēriena visām vecuma grupām, kā arī pie pilsētas karodziņiem un foto rāmīša ar pārsteiguma bildi. Arī pārējās komandas tika pie balviņām. Komandas „Zamarīši”, „Viļņu ielas mafija” un „Muzikanti” kā arī uzvarētāji  atzina, ka bijis vērts piedalīties un daži uzdevumi prasījuši īpašu drosmi. Lielu paldies TIC meitenes saka veikparkam  „Wake das Crocodill”, zivju veikalam „Kaija”,  viesnīcai „Das Crocodill”, rotu darbnīcai „Jūras rotas”, Pāvilostas novadpētniecības muzejam, laivu nomai “Redzēt debesis” un visiem svētku dalībniekiem.
    Svētku dienas ietvaros Pāvilostas bibliotēkā bija apskatāma arī pāvilostnieces Lauras Gertsones personālizstāde “Izpausme”. Bet novadpētniecības muzejā  bija apskatāma novadnieces Inese Šolohovas gleznu izstāde "Mans Dārzs". Kā arī kāds jauks Liepājas pāris izvēlējās tieši šajā dienā siet savas laulības saites Pāvilostas novadpētniecības muzejā.
     Savukārt Pāvilostas ostā ikvienu svētku baudītāju gaidīja atvērto durvju diena uz Valsts robežsardzes kuģa "TIIRA", papildus tam bija apskatāms mobilais video novērošanas komplekss, apskates un kontroles nodaļas ekipējums un speclīdzekļi, kā arī Kinoloģijas nodaļas dienesta suņu paraugdemonstrējumi.
     Sesto gadu pēc kārtas Pāvilostas pilsētas svētku neatņemama sastāvdaļa bija arī biedrības „No idejas līdz attīstībai” organizētā velo-moto-auto parāde. Visu maija mēnesi notika aktīva gatavošanās svētku parādei. Visus sagatavošanās darbus, parādi un visus parādes procesus vadīja novada jauniešu lietu speciāliste Sintija Spriņģe. Tika rīkotas apspriedes, informatīvie vakari, tikšanās un sagatavošanās darbi, uzrunāti jaunieši, kuri varētu palīdzēt parādes dalībnieku reģistrēšanā. Pēc lielajiem sagatavošanās darbiem, 21.maijā - Pāvilostas pilsētas svētku ietvaros – atkal pilsētu pārsteidza 7 velo,  28 moto un 3 auto vienības.
     Pulcēšanās laikā tika apspriests gada laikā paveiktais. Katram nu bija izdevība savu „lolojumu” atrādīt plašākai publikai. Siltais, saulainais laiks, vēl jo vairāk pastiprināja motociklu spožumu, dalībnieku labo noskaņojumu un vienreizējo iespēju pāvilostniekiem vienkopus redzēt tik daudz moto entuziastus.
      Jaunieši un moto entuziasti saka paldies par atbalstu un sadarbību Pāvilostas kultūras nama vadītājai Silvai Vārsbergai, sporta organizatoram Aldim Barsukovam un izpilddirektoram Alfrēdam Magonem. Paldies arī visiem tiem, kuri iesaistījās sagatavošanās darbos un ar lielu atbildības sajūtu strādāja visos parādes procesos. Bet vislielākais paldies - pašiem parādes dalībniekiem!
     Jau vēlā pēcpusdienā Pāvilostas pilsētas kultūras namā ikviens svētku svinētājs tika aicināts apmeklēt Pāvilostas pilsētas svētku koncertu, ko sniedza Plenēra Apvienība “Trio” - aktrise un dziedātāja Karīna Tatārinova, mūziķi  Mareks Auziņš (kontrabass), Artūrs Kutepovs (ģitāra) un Pāvilostas pilsētas kultūras nama sieviešu koris “Sīga”.
      Svētku koncerta ietvaros Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs ar svētku runu sveica visus klātesošos, kā arī sveica apaļajās darba jubilejās pašvaldības iestāžu darbiniekus – Pāvilostas PII “Dzintariņš” vadītāju Montu Pētermani, Pāvilostas bibliotēkas vadītāju Mairitu Vītolu, Pāvilostas PII “Dzintariņš” darbinieces - Ainu Ornu, Aiju Gertsoni, Inesi Ermsoni, Ritu Penci un Elgu Deviņu. Svinīgajā pasākumā sveicām arī jaundzimušos pāvilostniekus - Anci Arāju, Joanu Dāvidu Drišļjuku, Manu Omaru Lieljuksi un Dāvi Ornu. Pāvilostas pilsētas svētku pirmā diena noslēdzās ar svētku balli kultūras namā, ko spēlēja grupa “Halo” no Talsiem.
      Pāvilostas baptistu baznīcā svētdienā notika svētku ekumeniskais dievkalpojums par godu 137. Pāvilostas dzimšanas dienai. Tajā kalpoja Pāvilostas baptistu draudzes mācītājs Deniss Doroņins, Sakaslejas ev. luteriskās baznīcas mācītājs Erlands Lazdāns, Pāvilostas ev. lut. baznīcas mācītājs Andris Brikšķis, Pāvilostas Vasarsvētku draudzes mācītājs Artis Veinbergs, kuri reizē arī pārstāvēja dažādas kristiešu draudzes. Viņu vidū 7 draudžu locekļi.
       Šajā dievkalpojumā mācītājs Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons ar uzrunu klātesošajiem aicināja, lai Dievs apskaidro mūsu prātus un spējam novērtēt to lielo dāvanu - šo zemi, šo pilsētu, šo valsti, kuru Viņš mums ir devis.
       Ekumenisko dievkalpojumu ar muzikāliem priekšnesumiem kuplināja Pāvilostas Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi. Skanēja gan ģitāristu ansamblis Helmuta Audara vadībā, gan solo priekšnesumi skolotājas Antras Ķikutes audzēkņa akordeonista Markusa Lazukina izpildījumā, gan Kristas Karlsones solo dziesmas ar  Sakaslejas ev. lut. baznīcas un Pāvilostas baptistu baznīcas draudzes apvienoto kori.  Pārliecinoši pavadījumu vijolnieku ansamblim (Daces Bērznieces vad.) atskaņoja 7. klases audzēkne Sanija Bērziņa. Audzēkņi  un pedagogi  pateicībā no klausītājiem saņēma ziedus.
      Pēc dievkalpojuma notika sadraudzības brīdis, kurā  visi dalībnieki varēja cienāties ar kliņģeri un pārrunāt dzirdēto un izjusto.
Svētku organizatoru vārdā sakām lielu paldies visiem, kuri līdzēja, atbalstīja, ierosināja un piedalījās, lai svētki izdotos un patiktu gan pašiem, gan pilsētas viesiem!
 
Rakstu veidoja – TIC tūrisma konsultante Anta Lībiete,
muzeja vadītāja Irina Kurčanova,
Mūzikas skolas direktore Inga Šnore,
jauniešu lietu speciāliste Sintija Spriņģe,
sporta organizators Pāvilostā Aldis Barsukovs
un sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Kurčanova
 
Saistītie raksti www.liepajniekiem.lv
 
Foto: M. Kurčanova, S. Spriņģe, TIC arhīva, D. Bērzniece,
M. Doroņins, Z. Smirnovs, K. Pīrāgs, L.Ķipste, I. Kurčanova
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 
 
 

 

« Atpakaļ