Svētdiena, 14.08.2022
Zelma, Zemgus, Virma

Pāvilostā svētkos viesojas Ukrainas draugi!

Pāvilostā svētkos viesojas Ukrainas draugi!

25.05.2016
    Maija mēnesī Pāvilostas novadā Pāvilostas pilsētas svētku nedēļā viesojās Ukrainas pilsētas Gorodok (Ļvovas apgabals) delegācija. Šoreiz Gorodok delegāciju pārstāvēja 5 deputāti, vicemērs un trīs administrācijas pārstāves. Diemžēl jaunajam Gorodok mēram noslogojuma dēļ nebija iespēja šajā reizē ierasties Pāvilostā, bet Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons izteica vēlmi satikt mēru un uzaicināja Gorodok mēru Romanu Kušaku  apmeklēt Pāvilostas novadu nākamājā Gorodok delegācijas viesošanās reizē.
    Gorodok delegācija Pāvilostā ieradās vēlu vakarā un pirmos iespaidus par pilsētu guva vien saulrieta staros jūrmalā. Sestdienas rītā Gorodok delegācija tika aicināta apmeklēt Pāvilostas pilsētas svētkus. Ukrainas ciemiņi apskatīja svētku tirdziņu, bērnu ansambļa un dejotāju koncertu un citas sportiskās aktivitātes pilsētas stadionā, kā arī izmantoja iespēju apmeklēt Pāvilostas vidusskolu, kuru viņiem laipni izrādīja un par skolas darbu pastāstīja vidusskolas direktores vietniece Aina Jakovļeva. Dienas gaitā Gorodok delegācija apmeklēja arī ostu, kuru izrādīja ostas pārvaldnieks Ronalds Griškēvičs. Bet pusdienslaikā domes semināru zālē Gorodok delegācija tika aicināta uz tikšanos ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Jevgēniju Perebjinu un Pāvilostas novada pārstāvjiem. Tikšanā reizē Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons viesus un Ukrainas vēstnieku nelielā prezentācijā iepazīstināja ar Pāvilostas novadu, tā ekonomiskām, kultūras un vēsturiskajām vērtībām. Savukārt Gorodok vicemērs Ivans Pročs, kurš Pāvilostā viesojās nu jau otro reizi, vēstniekam un Pāvilostas novada pārstāvjiem pastāstīja par šobrīd notiekošo Gorodok pilsētā. Bet Ukrainas vēstnieks Latvijā klātesošos informēja par šī brīža situāciju Ukrainā. Tikšanās reizē turpat divu stundu garajās sarunās tika pārrunātas arī iespējamā sadarbība starp Pāvilostas novadu un Gorodok pilsētu, šoreiz uzsvaru liekot netik daudz uz kultūras un sporta saišu stiprināšanu, bet gan uz uzņēmējdarbību, jo Gorodok pilsētā darbojas daudzi lieli un spēcīgi uzņēmēji, kuriem, iespējams, būtu interesanti attīstīt uzņēmējdarbību arī Pāvilostas novadā.
   Pēc tikšanās ar Ukrainas vēstnieku Gorodok delegācija tika aicināta apmeklēt arī Pāvilostas novadpētniecības muzeju, kuru laipni izrādīja muzeja vadītāja Irina Kurčanova. Turpinājumā Ukrainas viesi apmeklēja svinīgo Pāvilostas pilsētas svētku koncertu Pāvilostas pilsētas kultūras namā. Bet sestdienas vakarpusē Gorodok delegācija apmeklēja Vērgales pagastu un nedaudz iepazina tā vēsturi.
     Svētdienā Gorodok viesiem piedāvājām apmeklēt Liepāju, kas ir tuvākā, lielākā pilsēta Pāvilostai un arī reģiona centrs. Gida Jura Raķa vadībā delegācija uzzināja gan par Liepājas sirdi - Rožu laukumu, "Slavas aleju", kur delegācijas pārstāvji ar aizrautību pielaikoja savas plaukstas Laimas Vaikules un Raimonda Paula plaukstu atlējumos, Liepājas baznīcas, Annas tirgu un Liepājas jūrmalas parkā esošo grupas "Līvi" Spoku koku. Gidam Jurim Raķim deklamējot Liepājas himnas vārdus, delegācijai, caurbraucot Kūrmājas prospektu, bija iespēja pārliecināties, ka šie vārdi no himnas kā vides skulptūras dzīvo arī pašā pilsētā. Vēl ekskursijas noslēgumā piedāvājām Ukrainas draugiem apmeklēt tobrīd Liepājā notiekošo tradicionālo "Līvas ciemas tirgu" un apmeklēt šobrīd populārāko celtni pilsētā - "Lielo Dzintaru". Mājupceļā jau vēlā pēcpusdienā vēl apmeklējām Zirgus salas putnu vērošanas skatu torni, kas labi parādīja to, ka pati Liepājas pilsēta atrodas starp Liepājas ezeru un Baltijas jūru.
     Pēc Liepājas devāmies atpakaļ uz Pāvilostu, kur atvadījāmies no Gorodok delegācijas, jo viņiem priekšā stāvēja ilgs mājupceļš. Īsi pirms mājupceļa Gorodok delegācijai Pāvilostā piedāvājām vēl izbaudīt Baltijas jūras skaistumu, izbraucot jūrā ar zvejas kuģīti "Klinta" kapteiņa Edgara Kristapsona vadībā.
     Gorodok delegācijas pārstāvji par redzēto un dzirdēto Pāvilostas novadā bija patīkami pārsteigti un iepriecināti. Gorodok vicemērs izteica lielu pateicību par atbalstu Ukrainas tautai, par augsto viesmīlību un jaukajām dienām Pāvilostā. Ukrainas draugi gaida Pāvilostas novada delegāciju atbildes vizītē Ukrainā Gorodok pilsētā šā gada septembrī, kad Pāvilostas dejotāji un sieviešu koris apmeklēs Ukraiņu svētkus "Gucuļu brinza 2016".
     Pāvilostas novada pašvaldības vārdā sakām lielu paldies visiem, kuri palīdzēja uzņemt mūsu Ukrainas draugus un veicināja pozitīvas atmiņas un emocijas, viesojoties Pāvilostas novadā!
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M.Kurčanova
 
Gorodok vicemērs Ivans Pročs pasniedz dāvānu domes priekšsēdētājam Uldim Kristapsonam
Ukrainas vēstnieks Latvijā Jevgēnijs Perebjinis
Ekskursija Liepājā - Rožu laukums
Dodoties uz skatu tornīti Zirgu salā
Izbrauciens jūrā ar zvejas kuģīti
 
 
« Atpakaļ