Svētdiena, 23.01.2022
Strauta, Grieta

Svētku tirdziņš Vērgalē

Svētku tirdziņš Vērgalē

02.05.2016
    Siltajā un saulainajā 1.maija rītā Vērgales centrā jau agri bija novērojama aktīva rosīšanās, jo tirgotāji gatavojās svētku tirdziņam.
   Jau iepriekš uz to tika aicināti mājražotāji, zemnieki, amatnieki un visi tie, kuri vēlējās kaut ko pārdot, bet pircēji laipni aicināti izvēlēties sev tīkamāko preci. Šogad tika novērots vislielākais pircēju un pārdevēju skaits pēdējo gadu laikā, jo Vērgales centrs bija ļaužu un mašīnu pārpildīts! Tirgotāji bija ieradušies gan no Liepājas, Durbes, Otaņķiem, Grobiņas, Pūres, Dunalkas, Ēdoles, Kuldīgas un citām vietām un arī no mūsu pašu Pāvilostas novada, bet dažādos sierus piedāvāja mājražotāja no Brocēniem.
   Tirgū šogad ļoti plašs piedāvājums – sēklas, stādi, saimniecības un rūpniecības preces, mākslas darbi, suvenīri un rotas lietas, piparkūkas, sklandurauši, vistas, pīles, kazas, pašcepta maizīte, drēbes un vēl daudz kas cits! Gados jaunākā tirgotāja, vērgalniece Arnita Aploka, piedāvāja laimīgo vistu olas, bet novadniece Vaira Kārkliņa no Pāvilostas piedāvāja īstus dabas produktus un savu sarakstīto grāmatu. Bērnu priekam tika piedāvāts popkorns, cukurvate, piepūšamā atrakcija maziem bērniem un sejas apgleznošana, kuru piedāvāja bijušais Pāvilostas Mākslas skolas direktors Zigmunds Vilnis.
    Svētku rītā visus ar jautrām dejām un dziesmām sveica Liepājas Tautas teātra aktieri Ināras Kalnarājas vadībā, izpildot fragmentus no lugas “Trīnes grēki”. Prieks bija aktieru vidū redzēt vairākus bijušos vērgalniekus! Savukārt Vērgales novadpētniecības muzejā tika atklāta vērgalnieces Elvijas Krauzes krustdūrienu tehnikā izšūto gleznu izstāde, kura būs apskatāma visu maija mēnesi.
    Visi tirgotāji tika ielūgti uz tirgošanos Vērgales svētku gadatirgū 13.augustā! 
 
Vita Braže
 
Foto: V. Braže
 

 

« Atpakaļ