Otrdiena, 26.10.2021
Kaiva, Amanda, Amanta

Vērgalē ielīgo Jāņus!

Vērgalē ielīgo Jāņus!

27.06.2016
   22.jūnija pievakarē Vērgales centrā pulcējās dažāda gadagājuma ļaudis, lai kopā ar dziesminieci Inesi Sērdieni, viņas draugiem no Liepājas un Ziemupes folkloras kopu ieskandinātu Jāņus.
  Vispirms Ziemupes folkloras kopas pārstāve Daina Vanaga īsumā pastāstīja par Saulgriežiem un to atzīmēšanu un dziedātu šiem svētkiem raksturīgās tautas dziesmas, kā arī aicināja visus klātesošos izveidot apli un sadoties rokās, lai ietu rotaļās. Savukārt pēc šīm aktivitātēm sekoja Ineses Sērdienes un viņas draugu dziesmotais skatījums uz vasaras Saulgriežiem. Kopā tika izdziedātas Jāņu gaidīšanas dziesmas, dziesmās attēlota tā atnākšana, svētības došana un pavadīšana un sagaidītu atkal citu gadu. Izdalītās dziesmu lapas deva iespēju dziedāt līdzi.
     Vērgales centrā vienu zārdu  šogad rotāja Vērgales PII “Kastanītis” darbinieki, vainagus lielākajam zārdam pina Dzidra Andersone, bet trešo rotāja Vērgales kultūras nama darbinieki. Centrā visus gaidīja lielais Līgo ozollapu vainags, ko dienas gaitā uzpina Arta Klāsēna un Inga Čipāne, bet pasākuma norises laikā Arta sakārtoja un ievietoja atnestos ziedus un Jāņu zāles šajā vainagā.
     Svētki turpinājās nākošajā vakarā, kad plkst.22.00 parkā tika aizdedzināts lielais Līgo ugunskurs un muižas laukumā sākās zaļumballe līdz rīta gaismai.
     Kultūras nama vadītāja saka paldies visiem, kas palīdzēja sakārtot svētkus un novadīt svētkus, kas ieradās uz svētkiem un uzturēja svētku garu, kas palīdzēja visu sakārtot pēc svētkiem. Paldies! Uz tikšanos pēc gada!
 
Vita Braže
 
Foto: V. Braže
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 

 

« Atpakaļ