Pirmdiena, 03.10.2022
Ilizana, Elza

Atceres pasākums "BARIKĀDĒM 25!"

Atceres pasākums "BARIKĀDĒM 25!"

19.01.2016
    Šogad aprit 25 gadi kopš 1991.gada janvāra barikāžu vēsturiskajiem notikumiem, kas mūsu nācijai un valstij deva brīvību un neatkarību. Tā laika barikāžu notikumos ļoti nozīmīgu vietu ieņēma Latvijas lauku ļaudis, tai skaitā arī mūsu novada iedzīvotāji no Vērgales un Sakas pagastiem un Pāvilostas pilsētas.
   Par godu šim nozīmīgajam notikumam Pāvilostas pilsētas kultūras namā 15.janvāra vakarā notika pasākums „BARIKĀDĒM – 25 (1991-2016)”.
    Pie kultūras nama ieejas dega simbolisks ugunskurs, pie kura sildījās Pāvilostas 413.jaunsargu vienības jaunsargi un kuri aicināja uzkavēties pie tā un padalīties ar atmiņās par to laiku.
     Pasākums iesākās ar svinīgu Pāvilostas jaunsargu maršēšanu un Latvijas valsts karoga ienešanu zālē. Savukārt uz ekrāna pie sienas ikviens klātesošais varēja skatīt bildes no barikādēm Rīgā 1991.gada janvārī.
   Pasākumu ietvaros notika arī tikšanās ar Latvijas Kara muzeja direktori Aiju Fleiju, kura pasniedza diplomus barikāžu dalībniekiem no Vērgales pagasta un skaisti ierāmētu pateicības rakstu visiem 1991.gada janvāra barikāžu dalībniekiem. Pateicības raksts tika nodots Pāvilostas novadpētniecības muzejam.
    Savu vēsturisko izklāstu par tā laika notikumiem klātesošajiem pastāstīja posteņa Nr.1 "Pulvertornis" komandieris Odisejs Kostanda. Viņš atklāja iepriekš nezināmus faktus par to, kā viss sācies, kā notikusi visu trīs Baltijas valstu sadarbība, par cilvēku mobilizāciju un galu galā uzvaru pār Rīgas omoniešiem un PSRS Iekšlietu ministrijas specvienību. Komandieris pateicās vīriem un sievām, kuri nenobijās un piedalījās barikādēs.
    1991.gada 13.janvārī pāvilostnieki un Sakas pagasta ļaudis Rīgā nonākuši vieni no pirmajiem, tieši tāpēc viņiem ierādīts pirmais postenis – Pulvertornis, tikusi apsargāta arī Izglītības un zinātnes ministrija un Kara muzejs.
     Savu atmiņu stāstu par tā laika notikumiem sanākušajiem pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta Vecākā eksperte Māra Katvare. Viņa atcerējās, kā uz ministriju pāvilostnieki atveda divas 40 litru kannas pilnas ar medu un kastes ar zivīm, kuras turpat kafejnīcā pagatavotas. Tāpat Māra Katvare Pāvilostas novada iedzīvotājiem dāvāja grāmatas – izzinošas enciklopēdijas, kas tika nodotas Pāvilostas vidusskolas bibliotēkai.
     Pāvilostas novada domes vārdā barikāžu dalībniekus zīmīgajā jubilejā sveica novada izpilddirektors Alfrēds Magone.
    Turpinājumā ar senām karavīru dziesmām koncertu iesāka vīru kopa "Vilki". Koncertam izskanot pārstāvis no vīru kopas „Vilki” Pāvilostas novada jaunsargiem dāvāja savu disku ar dziesmām.
    Pēc svinīgās pasākuma daļas visi barikāžu dalībnieki un viņu ģimenes tika aicinātas atpūsties atmiņu vakarā - ballē.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
 
Foto: M.Kurčanova
Latvijas Kara muzeja direktore Aija Fleija
posteņa Nr.1 "Pulvertornis" komandieris Odisejs Kostanda
Izglītības un zinātnes ministrijas Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta Vecākā eksperte Māra Katvare
 
 
 

 

« Atpakaļ