Svētdiena, 25.09.2022
Rauls, Rodrigo

"Vērgalīte" piedalās labdarības koncertā

"Vērgalīte" piedalās labdarības koncertā

02.02.2016
   30. janvārī Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē uz tautas deju labdarības koncertu “Sadancojam Liepājā 2016” aicināja tautas deju ansamblis “Rucavietis”. Koncertā piedalījās deju kolektīvi no Rīgas, Ventspils, Liepājas, Jaunolaines, Ikšķiles, Skultes, Vecpils, kā arī Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vērgalīte". 
    Tautas deju labdarības koncertu “Sadancojam Liepājā 2016” rīkoja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, TDA “Rucavietis” un tā vadītāja Sandra Blumbaha sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu. Šogad koncertā ieeja bija par ziedojumiem. Skatītāju un dalībnieku saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Bērnu slimnīcas fonda uzkrājumiem “Ārkārtas gadījumi”. Bērnu slimnīcas fonds atbalsta kādreizējo TDA “Rucavietis” un šī brīža "Vērgalītes" dejotāju ģimeni, kuru 2015. gada augustā dzimušajai meitiņai nepieciešama operācija un ārstēšanās Hamburgas klīnikā Vācijā.
      "Dejotāji ir viena liela ģimene un kopā priekos un bēdās. Esam kopā un palīdzam kā spējam. Ne vien šajā koncertā, bet, ikreiz tiekoties un katrs atsevišķi, domājam un sūtam labas domas. Viss izdosies," pārliecināti dejotāji. 
       Koncertā vērgalnieki izdejoja četras dejas, no kurām divas – "Suitu lūgsna" un "Cīruļa vedības" – uz skatuves tika atrādītas pirmo reizi. "Visam cauri iet" un "Ai, kājiņas" dejotas arī iepriekšējos koncertos. 
       Savukārt 31. janvārī "Vērgalīte" piedalījās Liepājas aprinķa virsvadītāja Jāņa Purviņa rīkotajā deju seminārā, kur precizēja soļus un gājienus dejām "Suitu lūgsna" un "Kāzu goda solis". 
   Kolektīvs šobrīd aktīvi turpina gatavoties 10. aprīļa Liepājas aprinķa deju skatei, kā arī nepacietīgi gaida tikšanos Pāvilostā, 27. februārī, kad ciemosies VPDK "Mārsils" jubilejas koncertā.​
 
Ieva Skābarde
 
 
 

 

« Atpakaļ