Svētdiena, 10.12.2023
Judīte, Guna

Valentīndienas ballīte PII "Dzintariņš”

Valentīndienas ballīte PII "Dzintariņš”

16.02.2016
   Valentīndienu uzskata par gada vismīļāko un romantiskāko dienu. Tā ir diena, kad cilvēki viens otram teic mīļus vārdus, dāvina ziedus, dāvaniņas, apsveikuma kartiņas un cenšas būt bezgala mīļi. Valentīna dienu atzīmē 14. februārī, taču ne katrs zina, kas tad īsti ir tas Valentīns.
     Viena no leģendām vēsta, ka Valentīns bijis Senās Romas priesteris, kurš nepakļāvās imperatora pavēlei un slepus laulāja iemīlējušos pārus. No tā laika cilvēki šo dienu gaida, kā visu mīlētāju svētkus. Jau ilgāku laiku to atzīmē arī pie mums Latvijā.
     PII "Dzintariņš” Valentīna dienu atzīmējām 12. februārī. Šajā dienā sevišķi cildinājām draudzību un sirsnīgas attiecības. Katram bērnam ap kaklu uzlikām lentīti ar sirsniņu. Tika pastāstīts par šīs dienas izcelsmi, teiktas parunas, teikas, sakāmvārdi. Visi gāja draudzīgās rotaļās. Katra grupiņa uzstājās ar priekšnesumu. Visi uzstājās skaisti, bet Saulītes grupiņa ar savu dejiņu sajūsmināja mūs visus. Cik tas bija mīļi, to nevar uzrakstīt, ne izstāstīt, tas jāredz pašam. Ap sirdi palika tik silti un labi. Saimniecītes bija sagādājušas gardus groziņus, veselīgu sulu, ko baudījām no glāzēm, ar dažādu krāsu kokteiļu salmiņiem. Bērni izdejojās pēc sirds patikas.
    Ceru, ka arī Jūs saņēmāt mīļus vārdus, sirsnīgu īsziņu, paštaisītu apsveikumu. Ir taču tik jauki, ja varam atrast laiku saviem mīļajiem.
                                                   
Pirmsskolas skolotāja Rita
 
Foto: M.Pētermane
 
 
 

 

« Atpakaļ