Pirmdiena, 05.06.2023
Margots, Igors, Ingvars

SVEČU BALLE Vērgales „Kastanītī”

SVEČU BALLE Vērgales „Kastanītī”

02.02.2016
   Senie latviešu tautas ticējumi teic, ka 2. februārī svinama Sveču diena. Latvieši pat visu februāri izsenis dēvējuši par sveču mēnesi. Sveču diena saukta arī par Ziemas Māras dienu; tāpat par Svecaini, Grabenīcu, Groninicu, Vēja vai Govju dienu. Sveču diena iezīmē ziemas vidu. Šajā dienā latvieši parasti lēja sveces no aitu taukiem vai vaska.
    Šajā dienā esot daudz jāēd, daudz jātērē un – galvenais – jālej sveces, jo kādreiz  ticēja, ka tieši Sveču dienā lietās sveces deg visgaišāk un izlietojas vistaupīgāk. Tam bija jābūt ļoti jautram pasākumam, jo tad, ja lējējs bijis dusmīgs, sveces degot ar tumšu liesmu, sprakšķot.
    Līdz mūsdienām Sveču dienas tradīcijas maz saglabājušās. No tām, kas vēl zināmas, var minēt laika pareģošanu, sveču liešanu un… dedzināšanu.
    Vērgales bērnudārzā  Sveču dienas izstādē redzamas gan lietas sveces, gan zīmētas sveces, gan no papīra  izgatavotas, jo mums šodien ir bērnu radošo darbu izstāde. Jaunākās grupiņas bērni sveces gatavojuši ne tikai grupiņā  no plastilīna, bet arī  mājās kopā ar vecākiem.  Paldies visiem par ieguldīto darbu un radīto  skaistumu!
                                                                             
 Iestādes  vadītāja Gaida Akerfelde
 
Foto: G.Akerfelde
 
 

 

« Atpakaļ