Svētdiena, 02.04.2023
Imgarde, Irmgarde

Mūzikas skola svin jubileju

Mūzikas skola svin jubileju

20.12.2016
Notis pie notīm uz augšu vien aizskan
Viena pie otras tās viegliņām zib
Visi šai pasaules mūžības rītā
Mazlietiņ vairāk un vairāk ko grib
 
    Ar šādām jaukām rindām 14. decembra vakarpusē Pāvilostas Mūzikas skolas audzēkne Annija Ansone iesāka pasākumu, kas bija veltīts Pāvilostas Mūzikas skolas 25. jubilejai, zālē sēdošajiem nedaudz pastāstot par skolas dibināšanu un citiem skolas vēstures faktiem.
   Skola juridiski kā Pāvilostas Mūzikas skola dibināta 1991. gada 1. janvārī, bet, atskatoties vēsturē, bērnu mūzikas apmācības pirmsākumi Pāvilostā aizsākās jau pagājušā gadsimta 60-tajos gados, kad kultūras namā sāka darboties klavieru un akordeona pulciņi Aivara Sālava vadībā. Savukārt 1978. gadā alsundznieks Krists Orna Pāvilostā dibināja Alsungas bērnu Mūzikas skolas filiāli, un 16 audzēkņi sāka apgūt pirmās muzikālās iemaņas akordeona spēlē un klavierspēlē skolotāju Ārijas Vītolas, Vilmas Rungas un Olgas Janušs vadībā. Vēlākos gados Pāvilostas Mūzikas skolai tiek piešķirtas telpas, kurās skola darbojas pašreiz, bet 1995. gada 14. decembrī mājas likumīgā mantiniece Stokholmas karaliskās operas un baleta māksliniece Malvīne Kozlovska - Dombrovska ēku Dzintaru ielā 23 uzdāvina Pāvilostas pašvaldībai Mūzikas skolas vajadzībām. Tā nu jau mazliet vairāk kā divdesmit gadus šīs mājas sienās dzīvo mūzikas skaņas un bērnu muzicētprieks.
    Jubilejas reizē klātesošajiem bija iespēja noskatīties arī nelielu video no agrāko laiku koncertierakstiem. Kāds tajā saredzēja sevi muzicējot, savukārt vēl kāds atpazina savus bērnus, draugus un audzēkņus.
     Pāvilostas Mūzikas skolas jubilejas koncertā uzstājās: vijolnieku ansamblis  - Alise Aleksandra Griškēviča, Gabriela Vagotiņa-Vagule, Madara Brēdiķe un Elīna Freidenfelde, 2. klavierspēles klases audzēknis Daniels Zundmanis, klavieru dueti - Valts Entonijs Drišļjuks un Petra Perella Griškēviča, Sanija Monta Brēdiķe un Elīna Miltiņa, ģitāristu ansamblis - Annija Ansone, Agnese Ģēģere un Mihaēls Doroņins, 4. akordeona spēles klases audzēknis Markuss Lazukins. Lielu darbu un mīlestību skolas audzēkņos un koncerta tapšanā ieguldījušas arī skolotājas: vijolspēles skolotāja Dace Bērzniece, klavieru skolotājas Jeļena Doroņina, Inga Šnore un Anita Cera, ģitārspēles skolotājs Helmuts Audars un akordeona spēles skolotāja Antra Ķikute.
   Koncerta izskaņā kā jauks pārsteigums zālē sēdošajiem bija Trio -  8. klavierspēles klases audzēknes Sanijas Bērziņas, skolotājas J. Doroņinas un 1993. gada Mūzikas skolas absolvente Gunas Vagotiņas - Vagules atskaņotais J. Nikoļskas skaņdarbs „Ilgas pēc debesīm".
    Kā jau ierasts, jubilejas reizē tika pasniegti arī pateicības raksti, ziedi un izskanēja daudz labu vēlējumu.
    Vēl tikai pašā noslēgumā izskanēja dzejolis, kas reizē bija arī kā vēlējums Mūzikas skolai skaistajā 25. jubilejā un turpmākajai skolas darbībai vēl daudzus gadus:
"Vēji jau nebeidzas mežmalā klusā,
Aizskrienot tālāk, tie citādi pūš.
Dziesmas jau nevar tā vienkārši beigties-
Dziesmām ir deviņu cilvēku mūžs."

 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M. Kurčanova
 
 
 

 

« Atpakaļ