Pirmdiena, 11.12.2023
Valdis, Voldemārs, Valdemārs

Pāvilostas dejotāji kuplina labdarības koncertu Aizputē

Pāvilostas dejotāji kuplina labdarības koncertu Aizputē

15.12.2016
     Ar gaišām domām un raitu deju soli nu jau piekto reizi 10. decembrī Aizputē pulcējās Liepājas deju apriņķa dejotāji, piedaloties labdarības lielkoncertā "Deja no sirds uz sirdi" Aizputes sporta centrā. Arī Pāvilostas novada vidējās paaudzes deju kolektīvi "Vērgalīte" un "Mārsils" ik gadu ir daudzo dalībnieku vidū. Izdejojot 25 dejas, labdarības koncertā Aizputē piedalījās vairāk kā 400 dejotāju no 23 Liepājas deju apriņķa kolektīviem, bet kā ik gadu koncertu iesāka pūtēju orķestris "Kazdanga" Gunta Simanoviča vadībā. Diemžēl labdarības koncertu ar savu klātbūtni šoreiz nevarēja pagodināt Liepājas apriņķa virsvadītājs Jānis Purviņš, tomēr viņš sūtīja visiem sveicienus, novēlot dejotājiem atrast prieku ikkatrā deju solī un šo prieku kopā ar gaišām domām un pozitīvu lādiņu tālāk dāvāt skatītājiem.
    Koncertā "Deja no sirds uz sirdi" vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vērgalīte" izdejoja deju kolāžu "Ciemā teku meitas celt", kas ir pirmā vērgalnieku šīs sezonas jaunapgūtā deja no uzveduma "Māras zeme", un pagājušā sezonā apgūtās dejas: "Visam cauri iet", "Suitu lūgsna" un "Kāzu goda solis". Savukārt Pāvilostas VPDK "Mārsils" dejotāji koncertu kuplināja ar trīs dejām: "Es mācēju danci vest", "Tēvis, tēvis, tais' man laivu" un "Induļa žigliņš". Tērpušies Sakas novada tautastērpos, Pāvilostas novada dejotāji bija īpaši labi pamanāmi starp daudzajiem koncerta dalībniekiem, ar lielu cieņu un lepnumu nēsājot un skatītājiem pasniedzot vienu no skaistākajiem Kurzemes tautastērpiem. Labdarības koncerta izskaņā fināldejā "Es mācēju danci vest" VPDK "Vērgalīte" un VPDK "Duvzare" dejotāji aicināja pārējos 400 dejotājus pievienoties viņiem uz skatuves, savijoties deju kamolītī un ar deju soli iedejojot Ziemessvētkus.
    Koncerta "Deja no sirds uz sirdi" noslegumā organizatori pateicās dalībniekiem par skaisto koncertu, kas pulcēja pilnas zāles tribīnes. Tradicionāli arī šogad Pāvilostas novada dejotāji koncertu atbalstīja ne tikai ar dalību tajā, bet arī finansiāli, ziedojot naudiņu labdarības akcijas mērķim.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: M. Kurčanova
 
 
 
« Atpakaļ