Piektdiena, 28.01.2022
Spodris, Kārlis

Personālizstāde “Zefīrs”

Personālizstāde “Zefīrs”

06.12.2016
   Vērgales kultūras namā no 7. novembra līdz 5. decembrim bija apskatāma Līgas EVALDSONES personālizstāde “Zefīrs”, kurā bija apskatāmas autores melnbaltās fotogrāfijas.
   Līga ir dzimusi Aizputē, uzaugusi Tadaiķu pagasta Lieģos, bet no pusaudžu gadiem iesakņojusies Liepājā. Pēdējos gados nopietnāk pievērsusies fotografēšanai, šobrīd daudz fotografē savam priekam un piedāvā fotogrāfa pakalpojumus kāzās un citos pasākumos, piedāvā foto sesijas. Īpaši pieprasītas ir ģimeņu un tieši jaundzimušo mazuļu foto sesijas. No 2010. gada viņa darbojas Liepājas tautas foto studijā, bet no šā gada oktobra kļuvusi par foto studijas „Fotast” vadītāju. Līdz šim piedalījusies dažādās foto studijas kopizstādēs.
   Par sevi Līga saka tā: “Esmu laimīga, ka varu darīt to, kas man patīk un caur to dāvāt prieku arī citiem.  Fotogrāfija ir mana aizraušanās jau ilgu laiku un pamazām tā kļuvusi par manu pamatnodarbošanos. Mīlu noķert mirkļus un patiesas emocijas, īpašus acu skatienus un apskāvienus.  Tie ir nepārtraukti meklējumi, mācīšanās un sevis iepazīšana caur fotogrāfiju. Mana pirmā personālizstāde „Zefīrs” ir kā atskaites punkts pašai sev… meklējot un atklājot sievišķīgu vieglumu, gaisīgumu un maigumu.”
     Savukārt izstādes noslēguma dienā Vērgales kultūras namā bija tikšanās ar Līgu Evaldsoni. Viņa bija ieradusies kopā ar savu foto studijas biedri, fotogrāfi un mākslinieci Irinu Tīri. Līga īsumā iepazīstināja ar sevi, pastāstīja par izstādīto fotogrāfiju tapšanu un sniedza īsu koncertu akustiskās ģitāras pavadījumā. Pasākuma apmeklētāji vēlreiz aplūkoja mākslinieces skaistās un izteiksmīgās fotogrāfijas  un uzdeva jautājumus.
 
Vita Braže
 
Foto: V. Braže
 

 

« Atpakaļ