Svētdiena, 10.12.2023
Judīte, Guna

Rūķupe rūķojas Ziemupē

Rūķupe rūķojas Ziemupē

28.12.2016
    Tuvojoties skaistajam Ziemassvētku laikam, Ziemupē atkal vārtus lieliem un maziem vēra Rūķupe, kurā dzīvo un saimnieko pats RūķRūķis – Ziemassvētku vecītis un viņa palīgi – Rūķi!
   Šogad laikā no 11. līdz 23. decembrim Rūķupē noticis tik daudz! Šī gada pasākuma vadmotīvs bija Laiks, tādēļ tika izveidota īpašā Laika egle, kurā ikviens varēja iekārt savu pulksteni, arī pašdarinātu, kas simbolizētu laiku, ko veltām sev un saviem mīļajiem. Pārsteigums un reizē arī mākslas darbs bija Rūķupes noburtās princeses, jeb savdabīgos dabas tērpos ietērpti manekeni, kuru autores ir Inita Ulmane un Inguna Šimanska! Tāpat bija lieliska iespēja apskatīt un izzināt mītisko Ziemassvētku tēlu pasauli caur talantīgā Artura Valtera Vītola veidoto izstādi. Šī gada Rūķupes īpašo viesu vidū sastapām Rūķu dzīves zinātāju un pētnieku - Ģirtu Ančevski, grāmatas „Rūķu vakara pasakas” autoru, četrkājainos draugus un viņu saimniekus no dzīvnieku audzētāju biedrības „Ako”, kas parādīja, ko jaunu šī gada laikā ir apguvuši, bet  par vēdera labsajūtu rūpējās IK „Mums garšo”. Protams neiztikt bez gardās Rūķu Zāļu tējas, ponija Krikša un Lieliskās Darbu grāmatas, Bišu Rūķa darbošanās, rūķīšu izgatavošanas, z/s “Elčuki” trušiem un daudz, daudz kā cita!
     Bet neiztrūkstoša Rūķupei ir akcija “Piepildi Lielo dāvanu maisu!”, kurā aicināts piedalīties ikviens un kurā nav nozīme  naudas ieguldījumam, bet labajām domām, sirsnībai un vēlmei iepriecināt. Ikviens no mums varēja kļūt par RūķSirdi, kas vairo Prieku, sniedz Cerību, Uzmundrinājumu un Saulesstariņu mākoņainā dzīves mirklī, iepriecinot Kurzemes reģiona ģimenes un vientuļos pensionārus kopā! Mēs ticam, ka Labais vairo Labo, tāpēc sasildīsim sirdis Ziemassvētkos!
 
Vita Braže
 
Foto: V. Braže
 
 
« Atpakaļ