Trešdiena, 22.03.2023
Tamāra, Dziedra

Sakaslejas baznīcā norit ikgadējais Ziemassvētku koncerts

Sakaslejas baznīcā norit ikgadējais Ziemassvētku koncerts

20.12.2016
    Nu jau vairākus gadus Kristus bērniņa dzimšanas brīdis vairs nav iedomājams bez pirmssvētku ieskaņas koncerta Sakaslejas baznīcā. Tāpēc ceturtajā adventē, 18. decembrī, Sakaslejas baznīcas ērģeļu un mūzikas attīstības fonds un Ziemassvētku koncerta idejas autors Uldis Marhilēvičs aicināja ikvienu svētku noskaņu rasts baznīcā skanošajās mūzikas skaņās.
    Koncerts iesākās ar Sakaslejas baznīcas mācītāja Erlanda Lazdāna uzrunu klātesošajiem, aicinot rast sveces mieru dvēselē, gaismu sevī un apkārtējos, kā arī muzikālu baudījumu koncertā.
   Ziemassvētku koncertā uzstājās taustiņinstrumentālists Uldis Marhilevičs, vijoļspēles meistars Dzintars Beitāns, ērģelnieks Jānis Pelše, radošās apvienības ''Taureņi debesīm'' dalībnieki Juška Svaga ar baroka vijoli un Ainārs Paukšēns ar viola da gamba, Kuldīgas Garīgās mūzikas ansamblis Stellas Pavlovičas vadībā un Krista Karlsone, kristīgās muzicēšanas grupas "Debesu rati" dalībnieki Solvita un Ilgonis Kangīzeri, kā arī Pāvilostas Mūzikas skolas audzēkņi - klavierspēles audzēkne Sanija Bērziņa, ģitāristi Annija Ansone, Agnese Ģēģere, Mihaēls Doroņins skolotāja Helmuta Audara vadībā, vijolnieku ansambļa dalībnieces Gabriela Vagotiņa-Vagule, Madara Brēdiķe, Elīna Freidenfelde skolotājas Daces Bērznieces vadībā, pie ērģelēm muzicēja  Sanija Monta un Paula Brēdiķes skolotājas Anitas Ceras vadībā un skolotājas Jeļenas Doroņinas audzēknis Daniels Zundmanis. Koncertu vadīja Daiga Cābele.
      Arī šogad koncerta laikā savāktie ziedojumi tiks izmantoti dievnama atjaunošanai un sakārtošanai. 

Marita Kurčanova, 
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M. Kurčanova
 
 
 

 

« Atpakaļ