Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Senioru brauciens uz Zemgali

Senioru brauciens uz Zemgali

22.08.2016

    16.augustā Vērgales senioriem bija iespēja aizbraukt ekskursijā, lai smeltos spēku Zemgales vērtībās.
   Viesojāmies Rundāles novada Viesturu pagasta saimniecības "Sējas” Burkānu ģimenes divos daiļdārzos. Ar lielu DARBU izveidots patiess  skaistums.
      Bijām alus darītavā Bauskā. Gides stāstījums bija gan par vēsturi, gan alus tapšanas procesu un neizpalika arī degustācija.
     Mālkalnu ģimenes saimniecībā "Blūdži” (Sesavas pagastā) iepazinām sieru saimnieci Ināru Mālkalni. Šeit varējām izjust latviešu viensētas burvību, degustēt un iegādāties viņu  pašu gatavotos sierus un dārzeņu salātus, kas tapuši izmantojot tikai dabiskas izejvielas. Nogaršojām arī pēdējo jaunumu - marinēto sieru, kas jau izpelnījies atzinību. Visus darbus veic saimniece ar savu strādīgo ģimeni. Ļoti garšīga bija 13 gadus vecā dēla ceptā maize.
      Blankenfeldes muižā izbaudījām senatnīgo atmosfēru, iepazīstoties ar muižas vēsturi un apskatot iespaidīgo zvanu kolekciju.
    Ekskursijas noslēgumā bijām Vilces pagastā, ļoti sakoptā lielsaimniecībā, pie Lolitas Duges - vienas no Latvju saimniecēm un apmeklējām "Piparmētru namiņu”. Šeit redzētais un dzirdētais par piparmētru pielietojumu un izmantošanu, liek aizmirst visas likstas un problēmas. Piparmētru tējas garša un smarža pavadīja mūs mājupceļā.
    Šīs vienas dienas braucienā  tiešām izbaudījām gan Zemgales garšas un smaržas, gan redzējām un iepazinām Zemgales vēsturisko bagātību un spēcīgās lielsaimniecības, satikāmies ar stipriem, ļoti strādīgiem un patiesi jaukiem cilvēkiem. Grūti aprakstīt redzēto un dzirdēto, jo katram ir savas izjūtas, novērtējums un emocijas. Arī Zemgales pusē labību lauki gaida kulšanu un lietus un lietutiņš mūs pavadīja, bet īpaši netraucēja.
    Paldies šoferim Edgaram par aizvešanu un pārvešanu. Paldies Vizmai no Pāvilostas par organizāciju un gida lomu un lūgums sākt domāt pie maršruta izstrādes 2017. gadā. Mēs noteikti gribēsim braukt! Paldies Pāvilostas novada pašvaldībai par ekskursijas finansiālo atbalstu.
    Ekskursijas organizēšanā un braucienā piedalījos arī es- Velga.          
 
Bauskas alus darītavā
pie latvju saimnieces Lolitas Duges Piparmētru namiņā
 
 

 

« Atpakaļ